۲۴ خرداد ۱۴۰۳

بررسی و تحلیل بنیادی گکوثر (هتل پارسیان کوثر اصفهان)

گکوثر؛ نگینی در همسایگی زاینده رود

۲۴ دی ۱۴۰۲

شادی کابیانی: هتل پارسیان کوثر اصفهان، یک هتل پنج ستاره زیبایی است که همانند نگینی در همسایگی زاینده‌رود می درخشد. یکی از مزیت‌های مهم هتل کوثر اصفهان قرار گرفتن در میان تمام دیدنی‌های نصف جهان است. لابی هتل پارسیان کوثر اصفهان با طراحی مدرن و مبلمانی شیک و فضایی آرام، احساس راحتی به میهمانان منتقل می‌کند.

این هتل علاوه بر ساختمان اصلی، یک ساختمان جدیدتر به نام ساختمان فیروزه نیز احداث کرده است؛ در طراحی بنا و دکوراسیون فضاهای ساختمان جدید هتل کوثر اصفهان، تلفیقی از هنر ایرانی و معماری مدرن به کار گرفته شده است و چیدمان شیک اتاق‌ها و فراهم کردن فضایی راحت، اقامتی آرامش‌بخش به میهمانان هدیه می‌دهد . اتاقهای هتل کوثر اصفهان چه در ساختمان اصلی چه در ساختمان فیروزه، با امکانات و تجهیزات مدرن و منطبق با استانداردهای بین‌المللی تجهیز شده و در آن امکانات متعددی برای راحتی میهمانان فراهم شده است.

رستوران های هتل

هتل کوثر حتی فکر سلایق مختلف را برای نوش جان کردن غذایی لذیذ کرده است. رستوران های هتل کوثر اصفهان شامل رستوران پارسه سیمین، رستوران سنتی سرو، رستوران زرین، رستوران سبز، رستوران فصلی آبشار می‌شود که انواع گزینه‌های شما برای صرف غذا محسوب می‌شوند و در آنجا هم برای دوستداران غذاهای بین‌الملل پیشنهادهای متعدد هست و هم برای کسانی که عاشق چشیدن غذاهای محلی مقصدی هستند که بدان سفر کرده‌اند. کیفیت غذای هتل کوثر اصفهان در سطح مطلوبی قرار دارد .

نمایی زیبا از هتل پارسیان کوثر اصفهان

سهامداران

۴۴ درصد از سهام این هتل را گروه هتلهای بین المللی پارسیان  در اختیار دارد. به نوعی می توان گفت که مالکیت و مدیریت هتل در اختیار بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است. یعنی بنیاد سهامدار عمده آن محسوب می شود. هفت درصد از سهام گکوثر در اختیار سه شخص حقیقی است و یکی از سهامداران درصدی آن اخیر شش میلیون سهم از این شرکت را خریداری کرده است.

ارزش بازار

این  هتل با نماد گکوثر در بازار دوم فرابورس فعال است.  تعدادسهام گکوثر به یک میلیاردو هشتصد میلیون سهم تقسیم شده است و ارزش بازارش حدود هزار میلیارد تومان. یعنی یک هتل شیک و بین المللی در توریستی ترین شهر ایران حدود هزار میلیارد تومن که اگر الان ساخته شود به دو سه هزار میلیارد تومان هم نمیتوان تمامش کرد.

گکوثر در سال ۱۳۹۹ از محل تجدید ارزیابی، افزایش سرمایه داده که ارزش زمینش را ۳۷۱ میلیارد تومان ارزیابی شده و ارزش ساختمانش ۴۹ میلیارد تومان.

از ۹۹ تا الان هم که وضعیت افزایش قیمت زمین و ملک مشخص است. حداقل ده برابر.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x