۲۹ خرداد ۱۴۰۳

در بازارهای جهانی؛

پایین آمدن نرخ بهره به نفع طلاست

۲۲ آذر ۱۴۰۲

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۹۷۸ دلار و ۶۹ سنت رسید.
کمیته سیاست‌گذاری فدرال رزرو

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۹۷۸ دلار و ۶۹ سنت رسید.

به گزارش بازارسهام نیوز، قیمت طلا در روز چهارشنبه در محدوده کوچکی در نوسان است. سرمایه‌گذاران در آستانه اعلام تصمیم فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره و دورنمای سیاست پولی این بانک، محتاطانه عمل می‌کنند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۹۷۸ دلار و ۶۹ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۳ درصدی به ۱۹۹۳ دلار و ۸۰ سنت رسیده است.

کمیته سیاست‌گذاری فدرال رزرو بیانیه خود در مورد سیاست‌های پولی و نرخ بهره را امروز منتشر خواهد کرد و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو پس از آن سخنرانی خواهد داشت.

تاجران تا حد زیادی انتظار دارند فدرال رزرو نرخ بهره را بین ۵.۲۵ تا ۵.۵۰ درصد ثابت نگه دارد و ۷۵ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره از ماه مه سال آینده میلادی کاهش یابد.

سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات پاول هستند تا سرنخ‌های بیشتری در مورد دورنمای سیاست پولی فدرال رزرو ارائه دهد. این در حالیست که انتظار دارند نرخ بهره در نیمه اول ۲۰۲۴ روند نزولی خود را آغاز کند.

کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در ماه نوامبر به بالا رفتن قیمت طلا کمک کرد.

شاخص قیمت مصرف‌کننده ۰.۱ درصد در نوامبر افزایش یافت

دفتر آمار وزارت کار آمریکا در روز سه‌شنبه اعلام کرد شاخص قیمت مصرف‌کننده در این کشور که در ماه اکتبر بدون تغییر مانده بود، ۰.۱ درصد در نوامبر افزایش یافته است.

شاخص تورم در آمریکا در ۱۲ ماه منتهی به ماه نوامبر ۳.۱ درصد بالا رفته است که می‌تواند احتمال کاهش نرخ بهره در سه ماهه اول سال آینده میلادی را کمرنگ‌تر کند.

پایین آمدن نرخ بهره به نفع فلزات غیر سوددهی مثل طلاست و تمایل برای خرید آن‌ها را بالا می‌برد.

شرکت‌کنندگان بازار همچنین منتظر نتیجه اجلاس بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلیس هستند که قرار است در روز پنجشنبه برگزار شود.

صندوق طلای اس‌پی‌دی‌آر که بزرگ‌ترین صندوق قابل معامله در بورس با پشتوانه طلاست اعلام کرد دارایی‌های آن ۰.۳۳ درصد کاهش یافته و به ۸۷۵.۶۵ تن رسیده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۳۶ درصد افزایش به ۲۲ دلار و ۹۶ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۱ درصد کاهش ۹۳۲ دلار و ۷ سنت معامله می‌شود.

 

 

 

 

# کمیته سیاست‌گذاری فدرال رزرو

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x