۱ مرداد ۱۴۰۳

وزیر امور اقتصاد و دارایی عنوان کرد:

ممانعت از ایجاد اخلال در اقتصاد کشور بابرنامه‌ریزی مبتنی بر پدافند غیرعامل

۶ آبان ۱۴۰۲

وزیر اقتصاد در همایش نکوداشت پدافند غیرعامل گفت: با تلاش‌های یکسال گذشته، اقدامات مناسبی صورت گرفته تا مانع از ایجاد اخلال در فضای اقتصادی کشور باشیم.
پدافند غیرعامل

وزیر اقتصاد در همایش نکوداشت پدافند غیرعامل گفت: با تلاش‌های یکسال گذشته، اقدامات مناسبی صورت گرفته تا مانع از ایجاد اخلال در فضای اقتصادی کشور باشیم.

به گزارش بازارسهام نیوز، احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی در همایش نکوداشت پدافند غیرعامل بیان کرد: تاکید مقام معظم رهبری را در حوزه مصون‌سازی در برابر مخاطرات در دستور کار قرار دادیم و خوشبختانه با کمک اقداماتی که در ٦ ماهه نخست امسال در حوزه اقتصاد صورت گرفت، فضای بازار ارز و اقتصاد ملتهب نشد.

خاندوزی، بیان کرد: کمال خردورزی آن است که برای تهدیدهایی که در آینده ممکن است گریبان ما را بگیرد، برنامه‌ریزی‌های مهمی انجام دهیم، به خصوص برای اقتصادی که دشمنان به دنبال تخریب آن هستند.

وی افزود؛ سایر کشورها نیز به این ملاحظه در حوزه پدافند غیرعامل نیازدارید، زیرا امروزه ذات اقتصاد از مخاطرات، بسیار تاثیر می‌پذیرد. ما در اقتصاد ایران بیش از سایر کشورها نیازمند این هستیم که در بحث پدافند غیرعامل گام برداریم؛ چراکه دستگاه‌های بسیاری در نقاطی از دنیا بودجه می‌گیرند تا اقداماتی انجام دهند که بخش‌هایی از اقتصاد ایران را تحت تاثیر قرار دهند.

وزیر اقتصاد گفت: با تلاش‌هایی که طی یکسال گذشته صورت گرفته، شاهد این هستیم اقدامات مناسبی صورت گرفته تا مانع از ایجاد اخلال در فضای اقتصادی کشور باشیم. تاکید مقام معظم رهبری را در حوزه مصون‌سازی در برابر مخاطرات در دستور کار قرار دادیم و در کمتر موضوعی دچار اختلال سیستمی شدیم.

خاندوزی افزود: خوشبختانه با کمک اقداماتی که در ٦ ماهه نخست امسال در حوزه اقتصاد صورت گرفت، فضای بازار ارز و اقتصاد ملتهب نشد.

وی تصریح کرد: علیرغم تلاش‌های یک دهه اخیر در بحث پدافند غیرعامل، گاهی رسانه‌ها با شایعه‌سازی مخاطراتی ایجاد کردند. اگر پیش از این سال‌ها اقداماتی در حوزه پدافند غیرعامل انجام می‌دادیم و تمرکز دشمن را برهم میریختیم، اکنون با مشکلی مواجه نبودیم. خوشبختانه این مسئله با تاکیدات آقای رئیسی مبنی بر پیشگیری و رفع چالش ها در حال بر طرف شدت است.

وزیر اقتصاد اظهار کرد: انتظار می‌رود همکاران در کمیته‌های اصلی و فرعی با نگاهی مبتنی بر پدافند غیرعامل، قدمی جلوتر بگذارند تا در صورت مواجه شدن با مخاطرات بتوانیم روز واقع مسئله را برطرف کنیم و سریع به مسیر اصلی بازگردیم. تا پایان امسال باید برنامه‌هایی توسط دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد تدوین شود تا دستگاه‌ها بدانند در صورت بروز مشکلات، چه اقداماتی را انجام دهند و با شوک مواجه نشوند.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x