۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

“شاراک” در مسیر کاهش هزینه و مصرف انرژی

۱۸ آذر ۱۴۰۲

پتروشیمی شازند در راستای صیانت از منافع سهامداران و "کاهش هزینه‌های انرژی" پس از پیاده‌سازی سیستم مدیریت انرژی موفق شد گواهینامه استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ (ویرایش ۲۰۱۸) را کسب کرد.
پتروشیمی شازند

پتروشیمی شازند در راستای صیانت از منافع سهامداران و “کاهش هزینه‌های انرژی” پس از پیاده‌سازی سیستم مدیریت انرژی موفق شد گواهینامه استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ (ویرایش ۲۰۱۸) را کسب کرد.

به گزارش بازارسهام نیوز، پتروشیمی شازند با پیاده‌سازی سیستم مدیریت انرژی و با هدف کاهش مصرف انرژی و آلایندگی و کاهش هزینه‌های انرژی موفق به دریافت گواهینامه استاندارد مدیریت انرژی ISO ۵۰۰۰۱ شد.

“شاراک” در حالی که متنوع‌ترین و گسترده‌ترین طیف فراورده‎های شیمیایی و پلیمری را در سبد محصولات دارد، در زمینه تولید کلیه حامل‌های انرژی از قبیل برق، بخار، آب بدون املاح، آب خنک کننده، هوای ابزار دقیق، نیتروژن، اکسیژن و … نیز خودکفا و مستقل است.

این استقلال، ضمن کمک به امنیت استمرار تولید، افزایش پتانسیل/ فرصت صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی را به همراه دارد.

گواهینامه استاندارد مدیریت انرژی ایزو ۵۰۰۰۱، ضمن اینکه منعکس کننده خط مشی مدیریت این سازمان و تلاش فراگیر در تمامی سطوح این سازمان برای افزایش بهره‌بری انرژی و بهبود مستمر در زمینه کاهش هزینه‌های انرژی مصرفی به ازای واحد تولید می‌باشد، می‌تواند متضمن افزایش منافع سهامداران و نیز بصورت همزمان، کاهش آلایندگی‌های ناشی از مصرف انرژی باشد. در کنار عواید ذکر شده، هرمیزان کاهش مصرف انرژی حاصل شده در پتروشیمی شازند، معادل افزایش عرضه همان مقدار انرژی به جامعه و هم‌میهنان خواهد بود.

به عبارت دیگر پتروشیمی شازند با مدیریت مصرف انرژی و اجرای پروژه‌های صرفه‌جویی انرژی کمک می‌نماید تا در زمستان تعداد کمتری از منازل مسکونی در معرض تهدید کاهش فشار یا قطع گاز واقع شوند.

 

 

 

 

بیشتر بخوانید:

“کارا” و “کاپرا” نقدی به فروش می‌رسند

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x