۲۴ خرداد ۱۴۰۳

در بازار رمزارزها؛

۹ میلیون دلار ارز دیجیتال توسط وزارت دادگستری آمریکا توقیف شد

۱ آذر ۱۴۰۲

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد که نزدیک به ۹ میلیون دلار تتر را توقیف کرده است.
وزارت دادگستری

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد که نزدیک به ۹ میلیون دلار تتر را توقیف کرده است.

به گزارش بازارسهام نیوز، وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد که نزدیک به ۹ میلیون دلار تتر را توقیف کرده است.

در بیانیه این وزارت آمده است که وجوه ضبط شده در آدرس‌های ارز‌های رمزنگاری شده مرتبط با سازمانی است که از بیش از ۷۰ قربانی کلاهبرداری کرده است.

نیکول ام. آرجنتیری، دستیار موقت دادستان کل گفت: این کلاهبرداران با ایجاد وب سایت‌هایی به قربانیان نوید می‌دادند که سرمایه‌گذاری‌های آنان برای کسب درآمد بیشتر است، سرمایه‌گذاران عادی را شکار می‌کنند. حقیقت این است که چنین بازیگران جنایتکار بین‌المللی به سادگی ارز‌های رمزنگاری شده را می‌دزدند و وجوه قربانیان را تصاحب می‌کنند.

این آژانس گفت که بازیگران جنایتکار برای هدف قرار دادن قربانیان و متقاعد کردن آنان به سپرده‌گذاری در ارز‌های رمزپایه فعالیت می‌کردند و به‌طور جعلی وانمود کردند که قربانیان در حال سرمایه‌گذاری با شرکت‌های مورد اعتماد و صرافی‌های ارز‌های دیجیتال هستند اما، در حقیقت، این شرکت‌های ادعا شده و صرافی‌های ارز‌های دیجیتال، پلتفرم‌های معاملاتی بودند که کلا وجود نداشتند.

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، حجم بازار تتر تا روز سه‌شنبه به بیش از ۴۴.۷ میلیارد دلار رسید و ارزش بازار آن پس از بیت‌کوین و اتریوم در رتبه سوم در میان ارز‌های دیجیتال قرار دارد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال در حال حاضر ۱.۳۸ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۳۲ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۱.۵۹ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۴ درصد کاهش داشته است.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x