۸ خرداد ۱۴۰۳

در دو هفته ابتدایی ماه جاری انجام شد؛

واریز بیش‌از ۷۳۰ میلیارد تومان سود برای سهامداران

۱۹ آذر ۱۴۰۲

بیش از 730 میلیارد تومان سود در هفته دوم آذر ماه سال جاری توسط سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.
واریز سود سهامداران

بیش از ۷۳۰ میلیارد تومان سود در هفته دوم آذر ماه سال جاری توسط سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.

به گزارش بازارسهام نیوز به نقل از روابط عمومی سپرده گذاری مرکزی، جزییات واریز سود سهامداران در دومین هفته از آذر ماه سال جاری حاکی از آن است که ۹ ناشر سود جاری و سنواتی ۹۵۲ هزار و ۲۱۶ سهامدار را که شامل ۷۳۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان می شود را با حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده اند.

جزییات واریز سود جاری ۴ شرکت

این گزارش می‌افزاید: در هفته دوم آذر ماه امسال، ۴ شرکت « صنایع‌ پتروشیمی ‌خلیج‌ فارس‌، شیرو گوشت‌ زاگرس ‌شهرکرد، گروه‌ سرمایه گذاری ‌وتوسعه ‌صنایع‌ تکمیلی‌ پتروشیمی‌ خلیج‌ فارس و ایران‌ مرینوس» سود جاری ۳۸۴ هزار و ۱۹۸ سهامدار که شامل ۶۱۰ میلیارد و ۲۷۷ میلیون تومان می‌شود را از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

آمار واریز سود سنواتی ۵ شرکت

این گزارش می‌افزاید: در هفته دوم آذر ماه امسال، ۵ ناشر« توسعه‌ معادن ‌و صنایع ‌معدنی‌ خاورمیانه،، کاشی‌ سعدی، لیزینگ ‌رازی‌ (سهامی‌عام‌)، شیرپاستوریزه ‌پگاه ‌گیلان و موتورسازان‌ تراکتورسازی ‌ایران» سود سنواتی ۵۶۸ هزار و ۱۸ سهامدار که شامل ۱۲۱ میلیارد و ۶۲۳ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

سامانه سجام چیست ؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هو یتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x