۱ مرداد ۱۴۰۳

واریز بیش‌از هزار و ۸۰۰میلیارد تومان سود از طریق سجام

۲۹ مهر ۱۴۰۲

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در هفته چهارم مهر ماه امسال، سود جاری و سنواتی بیش از ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار سهامدار از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.
سجام

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: در هفته چهارم مهر ماه امسال، سود جاری و سنواتی بیش از ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار سهامدار از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسهام نیوز به نقل از روابط عمومی سمات، اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص جزییات واریز سود سهامداران در هفته چهارم مهر ماه سال جاری حاکی از آن است که ۲۸ ناشر سود جاری و سنواتی ۳ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۵۷۹ سهامدار را که شامل هزار و ۸۲۵ میلیارد تومان می‌شود را با حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده اند.

واریز سود جاری ۲۳ شرکت
این گزارش می‌افزاید: در هفته چهارم مهر ماه امسال، ۲۳ شرکت «تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران، کارخانجات تولیدی پلاستیران، سرمایه‌گذاری سیمان تامین، مجتمع پترو صنعت گامرون، شرکت‌حمل‌ونقل‌پتروشیمی، سرامیک‌های‌صنعتی‌اردکان، فرآورده های نسوزایران، صنایع شیمیایی فارس، بهساز کاشانه تهران، پالایش نفت تبریز، ملی‌سرب و روی، بانک گردشگری، قندنقش‌جهان، شیمیایی سینا، آتیه‌داده پرداز، حفاری شمال، بیمه تعاون، کیسون، گازلوله و آما» سود جاری ۳ میلیون و ۱۹ هزار و ۳۳۱ سهامدار که شامل هزار و ۴۹۱ میلیارد تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

واریز سود سنواتی ۵ شرکت
این گزارش می‌افزاید: در هفته چهارم مهر ماه امسال، ۵ ناشر «شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، انتقال داده‌های آسیاتک، قند شیرین خراسان وسرمایه‌گذاری سپه» سود جاری ۲۴۶ هزار و ۲۴۸ سهامدار که شامل ۳۳۴ میلیارد و ۱۵۸ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

پرداخت ۶۸ هزار میلیارد تومان سود
لازم به ذکر است آمارهای منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان هفته چهارم مهر ماه، سود جاری و سنواتی ۵۳۴ ناشر، متعلق به ۵۳ میلیون و ۴۷۳ هزار سهامدار که شامل ۶۸ هزار و ۳۲۹ میلیارد تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز شده است.

سامانه سجام چیست؟
لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن
«دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سودهای پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x