۲ تیر ۱۴۰۳

در روز جمعه؛

نفت بیش‌از یک دلار کاهش یافت

۲۵ آذر ۱۴۰۲

نفت برنت و نفت آمریکا این هفته را با یک کاهش قیمت به پایان رساندند.
تنش‌های ژئوپولیتیکی
نفت برنت و نفت آمریکا این هفته را با یک کاهش قیمت به پایان رساندند.
به گزارش بازارسهام نیوز، نفت برنت و نفت آمریکا این هفته را با یک کاهش قیمت به پایان رساندند. قیمت نفت بیش از یک دلار در هر بشکه در روز جمعه کاهش یافت. تاجران تلاش می‌کنند نشانه‌های مختلف تقاضای نفت در سال آینده میلادی را با هم تطبیق دهند.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶ سنت معادل ۰.۰۸ درصد کاهش به ۷۶ دلار و ۵۵ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱۵ سنت معادل ۰.۲۱ درصد کاهش ۷۱ دلار و ۴۳ سنت معامله می‌شود.
بانک فدرال رزرو نیویورک در روز گذشته اعلام کرد سفارش‌های جدید در بخش تولید کارخانه‌ای در آمریکا برای سومین ماه پیاپی رو به کاهش بوده است. بدین ترتیب نشانه‌های ضعف تقاضا برای نفت و در سال آینده میلادی مشهودتر می‌شود.
بازار‌ها همچنین تحت تاثیر اظهارنظر‌های جان ویلیامز رئیس بانک فدرال رزرو نیویورک در روز جمعه قرار دارند که نسبت به کاهش نرخ بهره در ۲۰۲۴ ابراز امیدواری کرد.
جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز پنجشنبه گفت روند افزایش نرخ بهره جهت مهار تورم به پایان رسیده است، اما راه را برای افزایش بیشتر باز گذاشت. این اظهارات پاول ارزش دلار را به پایین‌ترین رقم طی ۴ ماه گذشته رساند.
پایین آمدن ارزش دلار خرید نفت را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا ارزان‌تر می‌کند.
از طرف دیگر آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود پیش‌بینی کرد مصرف نفت در دنیا ۱.۱ میلیون بشکه در روز در ۲۰۲۴ افزایش یابد. این رقم ۱۳۰ هزار بشکه در روز بالاتر از پیش‌بینی قبلی است، اما تقریباً نصف پیش‌بینی اوپک یعنی ۲.۲۵ میلیون بشکه در روز است.
اوپک و متحدانش از جمله روسیه در اواخر نوامبر توافق کردند تولید خود را ۲.۲ میلیون بشکه در روز در سه ماهه اول سال آینده میلادی پایین بیاورند.
تعداد چاه‌های نفت و گاز آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده از سه حلقه در هفته منتهی به ۱۵ دسامبر کاهش یافته و به ۶۲۳ رسیده است.
# نفت برنت دریای شمال

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x