۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

در دیدار رئیس‌کل بانک مرکزی با نخست‌وزیر سوریه تاکید شد:

حذف دلار از مبادلات اقتصادی و تجاری ایران و سوریه

۸ آذر ۱۴۰۲

رئیس‌کل بانک مرکزی در دیدار با نخست وزیر سوریه در دمشق از توسعه مناسبات پولی و بانکی ایران و سوریه و حذف دلار از مبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور در آینده نزدیک خبر داد.
مناسبات بانکی و پولی

رئیس‌کل بانک مرکزی در دیدار با نخست وزیر سوریه در دمشق از توسعه مناسبات پولی و بانکی ایران و سوریه و حذف دلار از مبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش بازارسهام نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، محمدرضا فرزین در این دیدار خطاب به حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه گفت: تهران آماده است تا مناسبات بانکی و پولی به سوریه را بر اساس توافقات روسای جمهور دو کشور ارتقا دهد و راه‌اندازی بانک ایرانی در سوریه که بزودی محقق خواهد شد زمینه ساز رشد مناسبات و همکاری‌های تجاری دو کشور خواهد بود.

وی با اشاره به زمینه‌های مختلف همکاری‌های پولی و بانکی میان ایران و سوریه بر آمادگی کشورمان برای اجرای توافقات در این عرصه و جایگزینی ارزهای ملی در تبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

افزایش همکاری‌های همه جانبه سوریه و ایران

بر اساس این گزارش، حسین عرنوس نخست وزیر سوریه نیز در این دیدار با ابراز امیدواری از آینده درخشان روابط اقتصادی میان سوریه و ایران تاکید کرد: برگزاری نشست‌های فنی – اقتصادی میان کارشناسان و مسولان دوکشور نویدبخش افزایش همکاری‌های همه جانبه سوریه و ایران است.

وی با اشاره به ایجاد زمینه‌های همکاری‌های بانکی و پولی سوریه و ایران به منظور افزایش روابط اقتصادی دو کشور در نشست تخصصی روسای کل بانک مرکزی سوریه و ایران تصریح کرد: گام راه‌اندازی بانک ایرانی در سوریه در آینده نزدیک به طور قطع بنیانگذاری قوی برای اقدامات بعدی در عرصه توسعه همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور است.

 

 

 

 

بیشتر بخوانید:

عرضه ارز در سامانه نیما افزایش می‌یابد

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x