۸ خرداد ۱۴۰۳

معاملات بازار فیزیکی نشان می دهد؛

معامله ۳ میلیون تن کالا و محصول در بورس کالا

۱۱ آذر ۱۴۰۲

آمار معاملات بازار فیزیکی بورس کالای ایران نشان می‌دهد در هفته گذشته ۴۰۷ شرکت در تالار‌ها و بازار فرعی کالا و محصولشان را عرضه کردند که به معامله ۲ میلیون و ۹۶۷ هزار تن انواع کالا و محصول به ارزش ۲۸.۴ هزار میلیارد تومان منتهی شد.
درگاه برخط بازار مشتقه

آمار معاملات بازار فیزیکی بورس کالای ایران نشان می‌دهد در هفته گذشته ۴۰۷ شرکت در تالار‌ها و بازار فرعی کالا و محصولشان را عرضه کردند که به معامله ۲ میلیون و ۹۶۷ هزار تن انواع کالا و محصول به ارزش ۲۸.۴ هزار میلیارد تومان منتهی شد.

به گزارش بازارسهام نیوز، آمار معاملات بازار فیزیکی بورس کالای ایران نشان می‌دهد در هفته منتهی به ۳ آذر ۴۰۷ شرکت در تالار‌ها و بازار فرعی کالا و محصولشان را عرضه کردند که به معامله ۲ میلیون و ۹۶۷ هزار تن انواع کالا و محصول به ارزش ۲۸.۴ هزار میلیارد تومان منتهی شد. ارزش معاملات ۱۰ شرکت برتر ۱۱.۲ هزار میلیارد تومان برآورد شد.

بر اساس این گزارش، بورس کالا برترین‌های بورس کالا در هفته منتهی به ۱۰ آذر را براساس ارزش فروش شرکت‌ها در بازار فیزیکی اعلام کرد.

جزییات رتبه‌بندی جایگاه شرکت‌ها از لحاظ فروش به شرح زیر است:

ذوب آهن اصفهان “ذوب” با ثبت معامله ۱۱۳ هزار و ۴۴۱ تن شمش بلوم، شمش چدن، تیرآهن، میلگرد و آرگون به ارزش یک هزار و ۷۸۱ میلیارد تومان در رتبه نخست ایستاد.

ملی صنایع مس ایران “فملی” با فروش ۶ هزار و ۷۰۰ تن مس کاتد، مس کم عیار، مس مفتول و سولفور مولیبدن به ارزش ۲ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان، دوم شد.

فولاد کاوه جنوب کیش “کاوه”با فروش ۶۲ هزار تن شمش بلوم و ضایعات نرمه آهن اسفنجی به ارزش یک هزار و ۱۵۸ میلیارد تومان، سوم شد.

پالایش نفت بندرعباس”شبندر” در رتبه چهارم ایستاد.

پالایش نفت بندرعباس”شبندر” با ثبت معامله ۸۰ هزار و ۹۰۰ تن وکیوم باتوم، لوب کات سنگین، گوگرد گرانوله و سلاپس واکس به ارزش یک هزار و ۳۷ میلیارد تومان در رتبه چهارم ایستاد.

مجتمع سرب و روی انگوران با فروش ۵۵ هزار تن خاک روی به ارزش یک هزار و ۳۵ میلیارد تومان پنجم شد.

پالایش نفت اصفهان “شپنا” با ثبت معامله ۷۶ هزار و ۵۰ تن وکیوم باتوم، لوب کات سبک و گوگرد گرانوله به ارزش ۸۸۵ میلیارد تومان، ششم شد.

معدنی و صنعتی گل گهر “کگل” با فروش ۱۸۷ هزار تن گندله سنگ آهن به ارزش ۸۶۵ میلیارد تومان در رتبه هفتم ایستاد.

معدنی و صنعتی چادرملو “کچاد” نیز با ثبت معامله ۱۵۰ هزار تن کنسانتره و گندله سنگ آهن و شمش بلوم به ارزش ۸۶۳ میلیارد تومان هشتم شد.

فولاد خوزستان “فخوز” ۴۰ هزار و ۱۵ تن شمش بلوم، تختال و آرگون به ارزش ۷۶۰ میلیارد تومان فروخت نهم شد.

جهان فولاد سیرجان با فروش ۳۸ هزار و ۴۹۰ تن شم بلوم و میلگرد و ثبت ارزش ۷۱۰ میلیارد تومان دهم شد.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x