۸ خرداد ۱۴۰۳

“کچاد” نماد اثرگذار در بازار سرمایه و بورس کالا

۱۸ آذر ۱۴۰۲

 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در بازدید از مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به نقش اثر بخش و پررنگ چادرملو در بورس کالا و بازار سرمایه گفت : بازدید از این مجموعه برای ما بسیار روحیه بخش و امیدوار کننده بود.
مجتمع های معدنی و صنعتی

 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در بازدید از مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به نقش اثر بخش و پررنگ چادرملو در بورس کالا و بازار سرمایه گفت : بازدید از این مجموعه برای ما بسیار روحیه بخش و امیدوار کننده بود.

به گزارش بازارسهام نیوز، عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار که در راس هیاتی متشکل از اعضای هیات مدیره، معاونان، مدیران و کارشناسان سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس کالا همزمان با روز گرامیداشت حسابدار از مجتمع های معدنی و صنعتی بازدید کرد در نشست مشترک با مدیران کچاد همچنین افزود: خیلی ها تصور می کنند هیچ اقدام توسعه بخش در کشور صورت نمیگیرد ولی امروز ما شاهد فعالیتهای بسیار خوب و فضای شاداب در مجموعه واحد های چادرملو بودیم که واقعا جای تحسین و تقدیر دارد .

وی تصریح کرد: این بازدید قطعا در تصمیم گیری های ما برای حمایت از برنامه های کچاد اثر مثبت و منطبق با واقعیتها خواهد داشت.

رئیس سازمان بورس با تاکید بر اصل حاکمیت شرکتی گفت : چادرملو یکی از شفافترین عملکرد های اجرایی را دارد و از فعالترین نماد های بورس کالاست که امیدواریم این روند همچنان تداوم یابد

عشقی در پایان با اشاره به چالشهای فرا روی صنعت کشور ‌که بی تردید در حضور مثبت آنها در بازار سرمایه تاثیر گذار است افزود : برخی تصمیمات مانع از رشد و بالندگی صنعت کشور می گردد و به نفع دولت است که اجازه دهد سودهای حاصل از عملکرد خوب شرکتهایی چون چادرملو صرف اجرای طرح های توسعه که حاصل آن ایجاد اشتغال و شکوفایی اقتصادی است گردد.

بر گزارش خبرنگار ما در این نشست مهندس طاهرزاده مدیرعامل چادرملو با بیان جایگاه این شرکت در اقتصاد ملی یادآور شد : چادرملو بدنبال تحقق شعار سال و جامه عمل پوشاندن به فرمایشات مقام معظم رهبری در افزایش تولید است. وی تاکید کرد در سال جاری با وجود محدودیت های اعمال شده ناشی از کمبود زیرساختها موفق شده ایم با تلاش شبانه روزی پرسنل و تمهیدات اثر بخش، عملکرد مثبتی نسبت به سال ۱۴۰۱ داشته باشیم. همه تلاش ما به عنوان امانت داران مردم و سهامداران ، حفظ جایگاه قابل اعتماد فعلی در بازار سرمایه و سودآوری مطلوب است، از این رو مهمترین اولویت ما تامین پایدار مواد اولیه است.

مدیر عامل چادرملو تصریح کرد : به منظور نیل به این هدف در حال اکتشاف و اماده سازی انومالی های در اختیار و شناسایی پهنه های جدید سنگ آهن هستیم .

بر اساس همین گزارش خرم معاون مالی و سرمایه انسانی چادرملو با ارائه گزارشی از عملکرد سال جاری کچاد در تولید، فروش، درآمد و سود پیش بینی شده برای سال مالی جاری افزود: تلاش شده است با اعمال مدیریت صحیح درآمد و هزینه و افزایش راندمان تولید نسبت به سال گذشته عملکرد قابل قبولی را ثبت کنیم. به طوریکه در ۸ ماهه امسال با درآمد ۳۷۳ هزار میلیارد ریال، نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ که حدود ۲۷۵ هزار میلیارد ریال بوده است ۳۶ درصد رشد داشته ایم.

وی افزود: از طرفی با جدیت تمام بدنبال اجرای طرح های توسعه هستیم و در حال حاضر ۳۵ طرح زنجیره فولاد و طرح های زیر بنایی با پیش بینی سرمایه گذاری ۵ میلیارد یورو را در دستور کار داریم.

گفتنی است شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با نماد کچاد هم اکنون در ردیف ۱۰ شرکت برتر بازار سرمایه قرار دارد.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x