۳ مرداد ۱۴۰۳

با پیگیری گمرک؛

وصول مالیات ارزش افزوده جدید واردات لغو شد

۱۰ آبان ۱۴۰۲

با پیگیری گمرک ایران اختلاف در وصول مالیات ارزش افزوده جدید از واردات با اخذ نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری ملغی شد.
مالیات ارزش افزوده

با پیگیری گمرک ایران اختلاف در وصول مالیات ارزش افزوده جدید از واردات با اخذ نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری ملغی شد.

به گزارش بازارسهام نیوز، با پیگیری گمرک ایران اختلاف در وصول مالیات ارزش افزوده جدید از واردات با اخذ نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری ملغی شد. لازم به ذکر است در همین راستا در مکاتبه‌ای که رئیس امور هماهنگی و رفع اختلافات حقوقی دستگاه‌های اجرایی با معاونت حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی داشته، اعلام کرده که واریز دوازده در هزار ارزش گمرکی کالا‌های وارداتی به خزانه ملغی شد. در این نامه آمده است:

حکم ماده (۴۲) قانون مالیات بر ارزش افزوده ۱۴۰۰/۳/۲ مجلس شورای اسلامی که در ذیل فصل نهم (تخصیص، انتقال و توزیع مالیات) ذکر شده صرفا مربوط به توزیع مالیات بر ارزشِ افزوده بوده و متضمن اخذ عوارض جدید از صاحبان کالا علاوه بر ۹ درصد مالیات بر ارزشِ افزوده مقرر در ماده (۷) قانون مذکور نمی‌باشد.

پیش‌تر اعلام شده بود، به استناد ماده (۴۲) قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، گمرک ایران مکلف شده تا بخشی از ارزش گمرکی کالا‌های وارداتی را به وزارت کشور واریز کند. به طور دقیق‌تر گمرک ایران موظف است معادل ۱۲ در هزار ارزش گمرکی کالا‌های وارداتی که حقوق ورودی آن هر ماه وصول می‌شود را حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) واریز کند.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x