۳ مرداد ۱۴۰۳

وزیر اقتصاد:

سند جامع پدافند غیرعامل وزارت اقتصاد رونمایی شد

۶ آبان ۱۴۰۲

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سند جامع پدافند غیرعامل وزارت اقتصاد و سازمان‌های تابعه تدوین و امروز با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل رونمایی شد.
فعالان اقتصادی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سند جامع پدافند غیرعامل وزارت اقتصاد و سازمان‌های تابعه تدوین و امروز با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل رونمایی شد.

به گزارش بازارسهام نیوز به نقل از ایرنا، «سید احسان خاندوزی» امروز (شنبه) در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، درباره ماده ۲۴ قانون بهبود مستمر دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: فعالان اقتصادی باید از یک تا دو ماه پیش از ابلاغ بخشنامه از تعرفه‌ها اطلاع داشته باشند و نباید غافلگیر شوند.

وی افزود: در ماده ۲۴ قانون بهبود مستمر دستگاه‌های اجرایی، پیش بینی خوبی اتخاذ شده بود و باید تقویم زمان‌بندی اعلام متغیرهای اقتصادی در دولت مصوب شود.

این عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه‌داد: این تقویم در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح و نهایی شده است و به‌زودی در دستور کار هیات وزیران قرار می‌گیرد و در نتیجه آن برای اولین بار پیش بینی پذیری کردن اقتصادی از سوی دولت انجام می‌شود و دستگاه‌های اقتصادی دولتی منضبط می‌شوند.

وزیر اقتصاد درباره پدافند غیرعامل نیز توضیح‌داد: با توجه به اینکه دستور کار اصلی دولت قوی شدن اقتصادی کشور و آسیب پذیری کمتر در مقابل تهدیدات اقتصادی است، مهمترین تدبیر این است که از نظر توانمندی مقابله به صورت پیشگیرانه قوی شویم.

وی خاطرنشان‌کرد: براین اساس، سند جامع پدافند غیرعامل وزارت اقتصاد و سازمان‌های تابعه تدوین و امروز با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل رونمایی شد و برای اجرایی شدن آن تا پایان اسفندماه دستورات لازم به مدیران داده شد و امیدواریم اجرایی شدن آن با اخبار خوبی در ماه‌های آینده همراه باشد.

خاندوزی درباره برخی ادعاها مبنی بر سیگنال‌دهی افزایش قیمت ارز به بازار، گفت: مجموعه عوامل موثر بر نرخ تورم، عوامل بلندمدت شامل بی‌انضباط‌های پولی و نقدینگی و عوامل کوتاه مدت مثل نرخ ارز است.

وی افزود: تلاش دولت این بوده که عوامل کوتاه‌مدت را کنترل کند و بر این اساس، هدف رشد ۲۵ درصدی نقدینگی در ۶ ماه نخست ۱۴۰۲ محقق شد.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: در زمینه ارز، علامت و سینگنال دهی وجود ندارد و افزایش اندک نرخ ارز که بعد از تعرض رژیم صهیونیستی به فلسطین اشغالی رخ داده بود نیز دوباره بازگشت.

وی درباره مهمترین اقدامات وزارت متبوع خود درباره بازار سرمایه در بودجه ۱۴۰۳، گفت: آنچه برای فعالان اقتصادی اهمیت دارد این است که در مورد قیمت‌های کلیدی و مالیات و عواض اتخاذ شده برنامه‌ریزی کنند.

خاندوزی ادامه‌داد: پیشنهاد ما به سازمان برنامه و بودجه و فعالان اقتصادی این بود که مسیر سال گذشته در سال آینده نیز ادامه یابد، از جمله در اعلام نرخ خوراک گاز صنایع تلاش دولت این بود که تا پایان برنامه هفتم این نرخ را تثبیت کند و در سایر نرخ‌ها نیز تلاش داریم که از ثبات برخوردار باشد که صنایع بورسی دچار چالش نشوند.

بانک‌های خصوصی فقط ۳ درصد تسهیلات مسکن را پرداخت کردند

وی درباره عدم پرداخت تسهیلات مسکن توسط بانک‌های خصوصی نیز گفت: در وزارت اقتصاد با توجه به اینکه وزیر، رئیس مجمع عمومی بانک‌های دولتی است این تاکید را داشتیم که تسهیلات مسکن پرداخت شود و البته ۹۷ درصد تسهیلات مسکن توسط ۱۳ بانک دولتی پرداخت شده و ۱۵ بانک غیردولتی فقط سه درصد تسهیلات مسکن را پرداخت کردند و امیدوارم مقام ناظر تمهید جدی در این زمینه بیاندیشد.

واکنش خاندوزی به برکناری سلاح‌ورزی

خاندوزی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که پرسید طبق بیانیه اتاق بازرگانی امضای خارج از جلسه هیات نظارت غیر قانونی است، آیا شما خارج از جلسه صورت جلسه را امضا کرده‌اید، اظهار داشت: این موضوع را از آقای رییس جلسه بپرسید و مهم تصمیم نهایی جلسه است.

وی ادامه‌داد: به آنانی که مدعی‌اند امضای خارج از جلسه غیرقانونی است، بگویید به لحاظ حقوقی قانون را مطالعه کنند.

به گزارش ایرنا، اواخر خردادماه انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران برگزار شد و «حسین سلاح‌ورزی» به‌طور غیرقانونی به عنوان رئیس این اتاق انتخاب شد.

جلسه شورای عالی نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران یکم آبان برگزار شد و طبق تصمیم اعضا، حسین سلاح‌ورزی که به طور غیرقانونی به ریاست اتاق بازرگانی رسیده بود، برکنار شد.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x