۱ مرداد ۱۴۰۳

عملکرد هفتگی صندوق‌های کالایی منتشر شد

معامله ۲۶۴میلیون واحد صندوق‌ سرمایه‌گذاری در بورس کالا

۷ آبان ۱۴۰۲

در هفته نخست آبان ۱۴۰۲ (منتهی به ۵ آبان)، بیش از ۲۶۴ میلیون واحد صندوق سرمایه‌گذاری کالایی به ارزش یک هزار و ۳۴ میلیارد تومان معامله شد.
صندوق فعال

در هفته نخست آبان ۱۴۰۲ (منتهی به ۵ آبان)، بیش از ۲۶۴ میلیون واحد صندوق سرمایه‌گذاری کالایی به ارزش یک هزار و ۳۴ میلیارد تومان معامله شد.

به گزارش بازارسهام نیوز به نقل از کالاخبر، در هفته ای که گذشت، ۱۳ صندوق (۱۱ صندوق فعال در حوزه طلا و ۲ صندوق فعال در حوزه زعفران) دادوستدها را در بورس کالا انجام دادند؛ بدین ترتیب، ۲۶۴ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۲۸۳ واحد صندوق به ارزش یک هزار و ۳۴ میلیارد تومان معامله شد.

سهم صندوق‌های طلا از این حجم از معاملات صندوق های سرمایه گذاری، ۲۵۴ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۹۸۴ واحد به ارزش یک هزار و ۱۱ میلیارد تومان و سهم صندوق‌های زعفران ۱۰ میلیون و ۳۶۳ هزار و ۲۹۹ واحد به ارزش ۲۲.۵ میلیارد تومان بود. بدین ترتیب ۹۶ درصد از حجم معاملات هفته گذشته صندوق‌ها به دادوستد صندوق‌های طلا اختصاص داشت.

از فردا پذیره نویسی یک صندوق طلای دیگر نیز در بورس کالا آغاز می شود، از این‌رو تعداد صندوق های سرمایه گذاری در حوزه طلا به ۱۲ صندوق و درمجموع تعداد صندوق های سرمایه گذاری بورس کالا به ۱۴ صندوق خواهد رسید.

به این ترتیب، صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر طلا با نماد «جواهر» به عنوان دوازدهمین صندوق طلایی بورس کالا در کنار دیگر نمادهای «طلا»، «زر»، «عیار»، «گوهر»، «کهربا»، «مثقال»، «زرفام»، «نفیس»، «گنج»، «ناب» و «آلتون» قرار می گیرد و امکان سرمایه گذاری در حوزه شمش طلا را نیز برای سرمایه گذاران فراهم می کند.

معامله ۲۶۴ میلیون واحد صندوق‌ در بورس کالا

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x