۸ خرداد ۱۴۰۳

افزایش ارزش معاملات “صندوق سهامی انار”

۲۰ آذر ۱۴۰۲

صندوق سهامی انار طی دو سال اخیر با بازدهی ۸۹.۵ درصدی، عملکردی خوبی از خود نشان داده است. با این‌حال، افزایش ارزش معاملات طی مدت اخیر مورد توجه سرمایه‌گذاران بوده است.
صندوق سهامی انار

صندوق سهامی انار طی دو سال اخیر با بازدهی ۸۹.۵ درصدی، عملکردی خوبی از خود نشان داده است. با این‌حال، افزایش ارزش معاملات طی مدت اخیر مورد توجه سرمایه‌گذاران بوده است.

به گزارش بازارسهام نیوز، صندوق سهامی انار طی دو سال اخیر با بازدهی ۸۹.۵ درصدی، عملکردی خوبی از خود نشان داده است. با این‌حال، افزایش ارزش معاملات طی مدت اخیر مورد توجه سرمایه‌گذاران بوده است.

«صندوق سهامی انار» در حالی تولد ۲ سالگی خود را جشن می‌گیرد که آمار و ارقام همگی نشان‌دهنده سابقه و آینده‌ای خوبی برای این صندوق است. از آذرماه ۱۴۰۰ تا امروز، صندوق انار تحت مدیریت گروه مشاور سرمایه‌گذاری ترنج، بازدهی ۸۹.۵ درصدی از خود نشان داده است. این مسئله در حالی است که شاخص کل بورس از ۱۴ آذر ۱۴۰۰ تا ۱۴ آذر ۱۴۰۲، بازدهی ۶۲.۳ درصدی داشته است.

داشتن آلفای مثبت، یعنی تغییری مثبت‌تر نسبت به شاخص کل بورس، نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری روی این دارایی سودی «مضاعف» را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آورده است. با این‌حال، نکته‌ای که علاوه بر گذشته، آینده دلپذیری را هم برای صندوق انار به تصویر می‌کشد، رشد ارزش معاملات این صندوق طی مدت اخیر است. در ادامه با این رشد و تاثیر دقیق آن بر آینده صندوق انار بیشتر آشنا می‌شویم.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان صفحه «صندوق سهامی انار» را باز‌کنید یا با شماره ۰۲۱۷۹۳۲۶ تماس بگیرید.

رشد ارزش معاملات صندوق انار

روز‌های پایانی ماه آبان تا نیمه آذرماه ۱۴۰۲ شاهد افزایش قابل توجه ارزش معاملات صندوق سهامی انار بود. طی بازه‌ای ۱۸ روزه از ۲۷ آبان تا ۱۴ آذر، میانگین ارزش معاملات روزانه این صندوق به بیش از ۱۷ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال رسید. این در حالی است که میانگین ارزش معاملات روزانه انار طی ۳ ماهه دوم سال ۱۴۰۲، یعنی فصل تابستان، حدود ۱۴ میلیارد و ۱۲۳ میلیون ریال بوده است و می‌توان گفت در این زمینه شاهد رشدی ۲۱.۵ درصدی بوده‌ایم.

طی همین دوره، یعنی از ابتدای تابستان ۱۴۰۲ تا روز ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ارزش هر واحد صندوق سهامی انار هم از ۱۷۸۳ تومان به ۱۸۹۵ تومان رسید که نشان‌دهنده بازدهی ۶.۲ درصدی است. با این‌حال، افزایش ارزش معاملات نشان‌دهنده ویژگی بسیار مهم‌تری است که شاید به خوبی خود را در عملکرد کوتاه‌مدت یک صندوق نشان ندهد. این ویژگی نقدشوندگی یک صندوق، یا هر دارایی دیگر، است که یکی از شاخص‌های بسیار مهم برای پیش‌بینی عملکرد در بازار‌های نزولی به حساب می‌آید. افزایش ارزش معاملات صندوق انار نشان‌دهنده افزایش قدرت نقدشوندگی این صندوق است. در ادامه با تاثیر نقدشوندگی بیشتر آشنا می‌شویم.

نقدشوندگی رو به رشد صندوق انار

قطعا با این شرایط روبه‌رو شده‌اید که در دوران نزولی شدن بازار و تصمیم سرمایه‌گذاران برای فروش دارایی، برخی از دارایی‌ها بهتر از برخی دیگر به فروش می‌رسند و صف فروش در آن‌ها کمتر شکل می‌گیرد. این مسئله ناشی از نقدشوندگی یک دارایی است و نقدشوندگی هم به قدرت بنیادی هر دارایی برمی‌گردد.

حال اگر بخواهیم همین مسئله را در مورد صندوق انار بررسی کنیم، با یک روند منطقی نسبتا روشن روبه‌رو می‌شویم. افزایش ارزش معاملات این صندوق نشانگر افزایش نقدشوندگی آن است. با افزایش نقدشوندگی، این صندوق نه تنها در روز‌های صعودی بازار عملکرد خوبی خواهد داشت، بلکه در روز‌های نزولی هم می‌تواند با انعطاف بیشتری از روند کلی بازار و بسیاری از دارایی‌ها عمل کرده و جلوی زیان سرمایه‌گذار را بگیرد.

به طور حتم پیش از سرمایه‌گذاری روی هر نوع دارایی، شما هم این نکته را شنیده یا بررسی کرده‌اید که نقدشوندگی آن دارایی، شاخص بسیار مهمی است. نقدشوندگی به همین شکل تاثیر خود را نشان می‌دهد و به همین دلیل صندوق انار در حال حاضر گزینه‌ای قابل توجه برای سرمایه‌گذاری به نظر می‌رسد.

چگونه «صندوق سهامی انار» را خریداری کنیم؟

صندوق انار از نوع قابل معامله ETF است. برای خرید واحد‌های صندوق انار می‌توانید به صورت مستقیم با جستجو کردن نماد “انار” واحد‌های این صندوق را مانند هر سهامی خریداری کنید.

از طرف دیگر، اگر نیازمند اطلاعات و مشاوره بیشتر برای سرمایه‌گذاری در این صندوق هستید، کافی است با شماره ۰۲۱۷۹۳۲۶ تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

بیشتر بخوانید:

حیات آتی بازار سرمایه منوط به سرمایه‌گذاری در بازار اولیه

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x