۲۹ خرداد ۱۴۰۳

بزرگترین صندوق ETF حقیقی بازار‌سرمایه، «صندوق درآمد‌ثابت افران» شد

۱۰ دی ۱۴۰۲

«صندوق درآمد‌ثابت افران» با اعتماد بیش از ۶۱ هزار نفر بیشترین سرمایه‌گذار حقیقی و خرد در صندوق‌های ETF بازارسرمایه ایران را در اختیار گرفت.
صندوق درآمد‌ثابت افران

«صندوق درآمد‌ثابت افران» با اعتماد بیش از ۶۱ هزار نفر بیشترین سرمایه‌گذار حقیقی و خرد در صندوق‌های ETF بازارسرمایه ایران را در اختیار گرفت.

به گزارش بازارسهام نیوز، «صندوق درآمد‌ثابت افران» از صندوق‌های تحت مدیریت شرکت ترنج است که طی ۴ سال فعالیت دستاورد‌های مهمی مانند: جذب بیشترین سرمایه‌گذار حقیقی، تامین‌مالی بنگاه‌های اقتصادی، نقد‌شوندگی بالا، بازدهی هموار و کم‌ریسک را کسب کرده است.

صندوق درآمد‌ثابت افران رکورد دار جذب بیشترین سرمایه‌گذار حقیقی

سرمایه‌گذاران صندوق درآمد ثابت افران، از اشخاص حقیقی با مبلغ یک میلیون تومان تا اشخاص حقوقی و شرکت‌ها و هلدینگ‌های بزرگ با مبالغ چند صد میلیاردی را شامل می‌شود. این صندوق هم‌اکنون بیش از ۶۱ هزار سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی فعال دارد. بیش از ۲۰۰ هزار نفر نیز حداقل یکبار واحد‌های صندوق‌های افران را خریداری کردند.

علت استقبال سرمایه‌گذاران حقیقی و خرد به مزیت‌های رقابتی این صندوق یعنی: بازدهی روز‌شمار و هموار، نقدشوندگی بالا و مدیریت ریسک اصولی «صندوق درآمد‌ثابت افران» باز می‌گردد.

مشارکت افران در تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی

صندوق درآمد ثابت افران به‌عنوان بزرگترین صندوق حقیقی ETF بورس طی یکسال گذشته بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال از منابع خود را صرف پروژه‌های تامین‌مالی شرکت‌هایی مانند: توسعه اعتماد مبین، فولاد سیرجان، شرکت اکتوورکو، شرکت صنایع لوازم خانگی مادیران، شرکت صنایع الکترونیک مادیران، تولیدی شهر فرش ایرانیان و… کرده است.

بازدهی یا سود صندوق درآمد ثابت افران

صندوق‌های درآمد ثابت جزو کم ریسک‌ترین صندوق‌های بازارسرمایه هستند این صندوق‌ها بازدهی حدودی ۱۵ الی ۲۸ درصدی سالانه دارند، صندوق درآمد ثابت افران همیشه جزو ۱۰ صندوق برتر بازار سرمایه ایران از نظر بازدهی بوده و هم اکنون نیز بازدهی یکساله این صندوق منتهی به ۱۰ دی ۱۴۰۲ معادل موثر سالانه ۲۸.۲ درصد است.

بازدهی افران هموار و روز شمار است، یعنی این صندوق هر روز درصد مشخصی سود می‌سازد که با روز‌های دیگر یکسان است و این مزیت امکان سرمایه‌گذاری حتی برای چند روز را فراهم می‌کند.

نقدشوندگی و ارزش معاملات صندوق افران

افران در مقاطع مختلف جزو ۲ نماد برتر بورس و فرابورس ایران از نظر میانگین ارزش معاملات است و این یعنی نقد شوندگی آن بالاست. صندوق افران در بسیاری از روز‌ها برترین نماد برتر بورس و فرابورس ایران از نظر ارزش معاملات است و این یعنی سرمایه گذاران این صندوق از بالاترین میزان نقدشوندگی بهره مند می‌شوند.

صندوق درآمد ثابت افران به واسطه بازارگردانی فعال نقدشوندگی بالایی دارد، افران همواره ۵ هزار میلیارد ریال سفارش خرید انباشته دارد که این میزان همیشه توسط بازارگردان حفظ می‌شود. به زبان ساده در این صندوق صف فروش شکل نمی‌گیرد و در لحظه نقد می‌شود.

حجم دارایی تحت مدیریت صندوق درآمد ثابت افران چه میزان است؟

حجم دارایی تحت مدیریت نشان از اعتماد سهامداران به یک صندوق سرمایه‌گذاری است، صندوق درآمد ثابت افران ۱۵۰ هزار میلیارد ریال یا ۱۵ همت دارایی دارد که بیشترین حجم دارایی تحت مدیریت در صندوق‌های درآمد ثابت ETF بورس ایران است.

چگونه در صندوق درآمد ثابت افران سرمایه‌گذاری کنیم؟

«صندوق درآمد‌ثابت افران» از نوع قابل معامله یا ETF است که نماد آن در تابلوی معاملات بورس درج شده است، علاقه‌مندان برای سرمایه‌گذاری در این صندوق می‌توانند از طریق سامانه‌های معاملاتی تمامی کارگزاری‌های بورسی با جستجوی نماد «افران» واحد‌های این صندوق را خریداری کنند.

این صندوق از صندوق‌های مجموعه مشاور سرمایه‌گذاری ترنج است که ۸ صندوق سرمایه‌گذاری در انواع مختلف: سهامی، مختلط، درآمد ثابت، جسورانه، بازارگردانی و صندوق در صندوق را در بازارسرمایه ایران مدیریت می‌کند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری می‌توانند به صفحه «صندوق درآمد‌ثابت افران» مراجعه کنند.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x