۳ مرداد ۱۴۰۳

کانون کارگزاران بورس برگزار کرد؛

بررسی دغدغه‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی

۱۴ آبان ۱۴۰۲

نشست بررسی دغدغه‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی با حضور مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی، دبیرکل و مدیران ارشد کانون کارگزاران بورس با هدف بررسی نظرات فعالان این حوزه، طی 2روز متوالی در سالن استاد زرگانی‌نژاد کانون کارگزاران برگزار شد.
صندوق‌های بازارگردانی

نشست بررسی دغدغه‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی با حضور مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی، دبیرکل و مدیران ارشد کانون کارگزاران بورس با هدف بررسی نظرات فعالان این حوزه، طی دو روز متوالی در سالن استاد زرگانی‌نژاد کانون کارگزاران برگزار شد.

به گزارش بازارسهام نیوز به نقل از روابط عمومی کانون کارگزاران بورس، در این نشست که در روزهای ۱۳ و ۱۴ آبان ماه برگزار شد، عظیم ثابت، دبیرکل کانون کارگزاران بیان کرد: طی جلساتی با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار قرار شد دغدغه‌های صندوق‌هایِ بازارگردانی مطرح و اهم موضوعات برای بررسی به کارگروه مرتبط منتقل شود تا در نهایت در هیئت‌مدیره کانون کارگزاران مطرح و برای اصلاحات مقتضی پیشنهادات لازم ارائه شود.

او هدف اصلی تشکیل این جلسات را بررسی نظرات فعالان صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی عنوان کرد و افزود: فضای حاکم بر بازار در دهه ۹۰ که اکثر صندوق‌هایِ بازارگردانی در آن زمان تشکیل شد با فضای کنونی متفاوت است، بنابراین ضروری است در این خصوص بازنگری‌هایی انجام شود. باید تلاش شود تا فعالیت این صندوق‌ها حرفه‌ای و سودآور شود و برای نهادهای مالی انگیزه کافی برای تأسیس صندوق‌های بازارگردانی به وجود بیاید.

براساس این گزارش، به طور خلاصه دغدغه‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی به چند محور کلی شامل: موارد مربوط به اصلاح دستورالعمل فعالیت بازارگردانی در خصوص ماده ۱۵؛ فلسفه بازارگردانی؛ نحوه تعامل بازارگردانی با کارگزاری‌ها، بانک‌ها، صندوق توسعه و نیز مدیریت منابع قابل تقسیم است.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x