۲ تیر ۱۴۰۳

مجوز افزایش سرمایه “ودی” صادر شد

۲۵ آذر ۱۴۰۲

شرکت بیمه دی در حالی درخواست افزایش سرمایه خود را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه داده بود که با افزایش سرمایه بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی این شرکت بیمه ای موافقت شد.
شرکت بیمه دی
شرکت بیمه دی در حالی درخواست افزایش سرمایه خود را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه داده بود که با افزایش سرمایه بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی این شرکت بیمه ای موافقت شد.
به گزارش بازارسهام نیوز، پیشنهاد هیات مدیره مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت بیمه دی بیش از یک ماه پیش به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه شد و بالاخره سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه ۲۳۶ درصدی این شرکت بیمه ای موافقت کرد.
جزئیات برنامه افزایش سرمایه ۲۳۶ درصدی بیمه دی نشان می دهد این افزایش سرمایه از چهار محل مطالبات و آورده نقدی، سود انباشته و اندوخته و انتشار سهام جدید است.
جزئیات برنامه افزایش سرمایه شرکت بیمه دی
شرکت بیمه دی با نماد «ودی» درخواست افزایش سرمایه بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی را ارائه داد. این شرکت بیمه ای قرار است سرمایه فعلی خود را از ۵۹۵ میلیارد به ۲ هزار میلیارد تومان برساند، یعنی سه برابر!
تامین مالی این شرکت فرابورسی از چهار محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته و سایر اندوخته ها و انتشار سهام به منظور تقویت بنیه مالی، بهبود ساختار مالی برای نگهداری بیشتر سرمایه بیمه نامه ها، فراهم ساختن زمینه اخذ مجوز قبولی اتکایی و افزایش توان رقابتی اعمال خواهد شد.
جزئیات مجوز افزایش سرمایه ودی ازسوی سازمان بورس
مجوز افزایش سرمایه «ودی» ازسوی سازمان بورس و اوراق بهادار در دو بخش مجزا دیده شده است که بخش اول آن از محل انتشار سهام و بخش دوم آن از محل سود انباشته، سایر اندوخته ها و… است که عبارت است از:
سرمایه فعلی: ۵.۹۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
تعداد سهام قابل انتشار: ۳.۵۵۰.۰۰۰.۰۰۰ سهم
ارزش اسمی هر سهم: ۱,۰۰۰ ریال
مبلغ افزایش سرمایه: ۳.۵۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
منبع تأمین افزایش سرمایه:
۵۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال از محل سود انباشته
۳.۰۳۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال از محل سایر اندوخته ها
موضوع افزایش سرمایه: اصلاح ساختار مالی
در ادامه این مجوز افزایش سرمایه می خوانیم:
همچنین مجمع عمومی فوق العاده می تواند با انجام افزایش سرمایه از مبلغ ۹.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال به مبلغ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی موافقت و اختیار عملی نمودن آن را به مدت ۲ سال به هیئت مدیره تفویض نماید تا هیئت مدیره شرکت پس از اخذ مجوز از سازمان و بیمه مرکزی ج.ا.ا نسبت به عملی نمودن آن اقدام نماید.
سهام «ودی» زیر ذره بین
بیمه دی با نماد معاملاتی «ودی» در بازار اول فرابورس تهران داد و ستد می شود که در بسیاری از روزهای معاملاتی به عنوان پرتراکنش ترین نماد این بازار شناخته شده و در میان فعالان بازار نیز اغلب نوسان گیران علاقه ویژه ای به خرید و فروش این نماد فرابورسی دارند.
سهام این شرکت در تالار فرابورس در سال ۱۳۸۸ عرضه اولیه شد. این شرکت در فرابورس ۵ میلیارد و ۹۵۰ میلیون برگه سهم دارد و ارزش بازار آن بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.
این سهم بیمه ای اغلب به‌ عنوان محل سرمایه گذاری بلندمدت شناخته می شود و در اغلب سال‌ها سودهای خوبی به ثبت رسانده است.
منبع: حیات

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x