۳ مرداد ۱۴۰۳

سهم ۱.۳ درصدی معاملات الگوریتمی از ارزش معاملات

۲۳ مهر ۱۴۰۲

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار به ارائه پاره‌ای از توضیحات درخصوص جزییات معاملات الگوریتمی در بازار پرداخته و خاطرنشان کرد: نتایج بررسی انجام شده معاملات در بازه زمانی ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان شهریور ۱۴۰۲ نشان از آن دارد که حدود 1/35درصد از ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم، شامل معاملات الگوریتمی بوده است.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار به ارائه پاره‌ای از توضیحات درخصوص جزییات معاملات الگوریتمی در بازار پرداخته و خاطرنشان کرد: نتایج بررسی انجام شده معاملات در بازه زمانی ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان شهریور ۱۴۰۲ نشان از آن دارد که حدود ۱/۳۵درصد از ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم، شامل معاملات الگوریتمی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسهام نیوز به نقل ازسنا، امیرمهدی صبایی اعلام کرد که، بیشترین بخش از معاملات انجام شده مربوط به بازارگردانان الگوریتمی و سایر حقوقی‌های الگوریتمی است.

صبایی در ادامه افزود: ارزش معاملات دارای برچسب الگوریتمی در بخش معاملات خرد اوراق بدهی و صندوق‌های etf درآمد ثابت رقمی حدود ۰/۴۶ درصد از کل ارزش معاملات بوده است.

به گفته مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص هشدارهای نظارتی طراحی شده در بخش معاملات الگوریتمی تا کنون ۶ هشدار نظارتی در سامانه نظارتی طراحی شده است.

وی به نتیجه اقدامات نظارتی از این هشدارها تاکید و اعلام کرد: حاصل اقدامات نظارتی از این هشدارها، ارسال تعداد ۶۸۶ تذکر سیستمی، تهیه ۶ گزارش تخلف در حوزه معاملات الگوریتمی و نیز محدود کردن دسترسی برخط بیش از ۴۵۰ کد کارگزاربوده است.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x