۴ مرداد ۱۴۰۳

سقوط قیمت نفت به زیر ۹۰ دلار

۳ آبان ۱۴۰۲

قیمت نفت پس از ریزش چشمگیر در معاملات روز گذشته، روز چهارشنبه در بازار آسیا تغییر چندانی نداشت.
نفت

قیمت نفت پس از ریزش چشمگیر در معاملات روز گذشته، روز چهارشنبه در بازار آسیا تغییر چندانی نداشت.

به گزارش پایگاه خبری بازارسهام نیوز، بهای معاملات نفت برنت با شش سنت افزایش، به ۸۸ دلار و ۱۳ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک سنت افزایش، به ۸۳ دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت و شاخص نفت آمریکا روز سه شنبه با دو درصد کاهش بسته شده بودند.

داده‌های اقتصادی منطقه یورو نشان داد فعالیت‌های تجاری در ماه میلادی جاری، رکود غافلگیرکننده‌ای پیدا کرد و ممکن است علامت آن باشد که این بلوک وارد رکود شده است و سیگنال منفی برای چشم‌انداز تقاضا برای نفت محسوب می‌شود.

در این بین، تلاش‌های دیپلماتیک برای آتش بس میان مبارزان فلسطینی و رژیم صهیونیستی در نوار غزه ادامه دارد تا کمک‌های بشردوستانه به این منطقه رسانده شود. سران آمریکا و عربستان سعودی روز سه شنبه درباره تلاش‌ها برای جلوگیری از تشدید درگیری‌ها، گفتگو کردند.

ویشنو واراتان، مدیر امور اقتصاد و استراتژی در بانک میزوهو در یادداشتی نوشت: عقب‌نشینی قیمت نفت با انتشار آمار اقتصادی نامطلوب در اروپا همزمان شد که نشان می‌دهد کاهش اخیر قیمت نفت فقط تحت تاثیر کاهش تهدیدهای اختلال عرضه ناشی از جنگ نیست و ملایم شدن تقاضا هم تاثیر داشته است. البته کاهش تنش‌ها به حدی نیست که بتوان با اطمینان اعلام کرد که ریسک ژئوپلیتیکی مرتبط با درگیری میان رژیم صهیونیستی و حماس، به طور معنادار و پایداری از بین رفته است.

کاهش ذخایر نفت خام در آمریکا که بزرگترین مصرف کننده نفت جهان است هم از قیمت‌ها پشتیبانی کرد. طبق اظهارات منابع بازار که به آمار موسسه امریکن پترولیوم استناد کردند، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۰ اکتبر، حدود ۲.۷ میلیون بشکه کاهش یافت. این آمار برخلاف پیش بینی هشت تحلیلگر شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز بود که تخمین زده بودند ذخایر نفت آمریکا در مدت مذکور، حدود ۲۰۰ هزار بشکه افزایش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، ذخایر بنزین آمریکا ۴.۲ میلیون بشکه و ذخایر سوخت‌های دیگر، حدود ۲.۳ میلیون بشکه کاهش یافت. آمار رسمی ذخایر نفت و سوخت آمریکا، بعدازظهر روز چهارشنبه منتشر می‌شود.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x