۲۴ خرداد ۱۴۰۳

۴ خدمت اختصاصی برای مشتریان بازارگردانی ترنج اضافه شد

۲۷ آذر ۱۴۰۲

مشاور سرمایه گذاری ترنج ۴ خدمت اختصاصی فراتر از تعهدات معمول بازارگردانی را به سرویس‌های خود اضافه کرد.
ترنج

مشاور سرمایه گذاری ترنج ۴ خدمت اختصاصی فراتر از تعهدات معمول بازارگردانی را به سرویس‌های خود اضافه کرد.

به گزارش بازارسهام نیوز، مشاور سرمایه گذاری ترنج خدمات بازارگردانی را به بیش از ۲۵ نماد بورسی و فرابورسی شامل: سهام، اوراق، صندوق‌های سرمایه گذاری و حتی قرارداد‌های اختیار معاملات (آپشن) ارائه می دهد. این مجموعه علاوه بر عملیات بازارگردانی و حسابداری که جزو تعهدات معمول است، ۴ خدمت اضافی شامل: تحلیل دورهای، تدوین استراتژی، مهندسی مالی و پشتیبانی تیم مدیریت ارتباطات را به مشتریان بازارگردانی ارائه میدهد.

ناشران برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه بازارگردانی ترنج مراجعه کرده و یا با شماره ۰۲۱۳۲۷۹۶ تماس بگیرند.

بازارگردانی چیست؟

بازارگردانی به زبان ساده فرآیندی است که عرضه و تقاضا در معاملات نماد‌های بازارسرمایه را تنظیم کرده و موجب حفظ ارزش ذاتی سهم میشود. مهمترین هدف صندوق‌های بازارگردانی جلوگیری از تشکیل صف‌های خرید و فروش، افزایش نقدشوندگی سهم و نزدیک کردن قیمت به ارزش ذاتی سهم می باشد.

انتخاب بازارگردان برای یک نماد بر عهده ناشران است، فعالان در بازار سهام معمولا بازارگردانی را در قالب تعهداتی میبینند که شرکت بورس و فرابورس مشخص کرده و بازارگردان هم به صورت روزانه این تعهدات را ایفا می کند، اما این به تنهایی نقدشوندگی سهم را بالا نمی برد.

صندوق بازارگردانی تاک دانا که با مدیریت شرکت ترنج فعالیت می کند، تلاش کرده فراتر از ایفای تعهداتش عمل کند و برای نماد‌های تحت بازارگردانی خود یک بازارگردانی موثر رقم بزند، به این معنی که بازارگردانی تاک دانا در تلاش است از طریق افزایش حجم معاملات نماد، نقدشوندگی مطلوبی را برای آن سهم ایجاد کند.

خدمات بازارگردانی ترنج به ناشران

عموما خدماتی که صندوق‌های بازارگردانی در بازار سرمایه ارائه می کنند شامل ۲ حوزه اصلی زیر است:

عملیات بازارگردانی: عملیات بازارگردانی به طور معمول توسط تمامی بازارگردان‌ها ارائه می شود و وظیفه معاملات سهام را بر عهده دارد.

حسابداری صندوق: که ارزش خالص دارایی صندوق را به صورت روزانه محاسبه می کند.

بازارگردانی ترنج در کنار این ۲ خدمت اصلی ۴ خدمت دیگر که فراتر از تعهدات عادی بازارگردانی معمول در بازارسرمایه است ارائه می کند که شامل موارد زیر است:

تحلیل دور‌های سهم: سهم‌هایی که شرکت ترنج بازارگردانی آن را برعهده دارد، به صورت دوره‌ای تحلیل شده و پس از بررسی و محاسبه قیمت و ارزش ذاتی هر نماد، سناریو‌های مختلف بازارگردانی طراحی می شود.

تشکیل تیم استراتژی: این تیم براساس داده‌های تحلیلگران عملیات بازارگردانی روزانه را انجام میدهد، در واقع حوزه عملیات به صورت روزانه و لحظ‌های تصمیم گیری نمی کند، بلکه استراتژی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت دارد.

تشکیل تیم مهندسی مالی: این تیم به طور اختصاصی برای مشتریان بازارگردانی ترنج تشکیل می شود و ابزار‌ها و راهکار‌های جدید مالی در راستای سایر نیاز‌های مالی، همچون تامین مالی، طراحی می کند.

پشتیبانی تیم مدیریت ارتباطات (RM): برای هر نماد، فردی متخصص با دانش مالی بالا به عنوان رابط با ناشر انتخاب میشود تا در صورت نیاز به تامین مالی یا حتی خرید و فروش سهام به صورت بلوکی، تیم بازارگردانی ترنج به سرعت اقدام کند. در برخی موارد این کارشناسان متوجه برخی نیاز‌های شرکت شده و به آن‌ها مشاوره می دهند. برای مثال بررسی گزارش‌های مالی شرکت نشان میدهد منابع به صورت بهینه در بخش سرمایه گذاری تخصیص داده نشده یا سرمایه در گردش بهینه نیست، که به عنوان مشاور، این‌ها موارد به ناشرین اطلاع داده میشود.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات بازارگردانی ترنج و دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره ۷۹۳۲۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x