۲۹ خرداد ۱۴۰۳

تثبیت جایگاه نخست بانک ملت در بازار سرمایه به‌عنوان بزرگ‌ترین بانک بورسی کشور 

افزایش ۱۰۱ درصدی سرمایه بانک ملت از محل سود انباشته

۷ دی ۱۴۰۲

با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده بانک ملت، افزایش 357 هزار میلیارد ریالی سرمایه این بانک بزرگ بورسی، به تایید سهامداران رسید تا بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بازار سرمایه از محل سود انباشته و از لحاظ مبلغ به نام بانک ملت ثبت شود.
سرمایه بانک ملت
با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده بانک ملت، افزایش ۳۵۷ هزار میلیارد ریالی سرمایه این بانک بزرگ بورسی، به تایید سهامداران رسید تا بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بازار سرمایه از محل سود انباشته و از لحاظ مبلغ به نام بانک ملت ثبت شود.
به گزارش بازارسهام نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملت، در این مجمع که با حضور بیش از ۶۵ درصد سهامداران و به ریاست مسعود نصر اصفهانی رییس هیات مدیره این بانک برگزار شد، پس از ارائه گزارش رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک ملت و قرائت گزارش حسابرس و بازرس قانونی، سهامداران با افزایش ۱۰۱ درصدی سرمایه بانک ملت از محل سود انباشته موافقت کردند.
این مرحله از افزایش سرمایه‌در بانک ملت بدون نیاز به آورده نقدی از سوی سهامداران و به میزان ۳۵۷ هزار میلیارد ریال صورت گرفت تا در قالب سهام جایزه به سهامداران این بانک تعلق بگیرد.
جایگاه نخست بانک ملت در بازار سرمایه به عنوان بزرگترین بانک بورسی کشور
با این افزایش سرمایه، علاوه بر استفاده از مزایای معافیت های مالیاتی، جایگاه نخست این بانک در بازار سرمایه به عنوان بزرگ ترین بانک بورسی کشور تثبیت شد و سرمایه آن از ۳۵۳ هزار میلیارد ریال به ۷۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.
این گزارش می افزاید، سهام بانک ملت از ابتدای امسال تا ۴ دی ماه با ۴۵٫۲۲ درصد بازدهی در صدر بازدهی سهام بانک های بورسی است.
در این جلسه، سید کاظم چاوشی نایب رئیس هیأت مدیره و مدیران ارشد بانک ملت به صورت حضوری و برخط به سوالات سهامداران در مورد عملکرد مالی این بانک پاسخ گفتند.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x