۲۴ خرداد ۱۴۰۳

بهترین بازدهی در بورس با سبدگردانی اختصاصی ترنج

۵ دی ۱۴۰۲

سبدگردانی اختصاصی ترنج با تعیین حد ریسک و دریافت اعتبار از کارگزاری، می‌تواند بهترین بازدهی را برای سرمایه‌گذاران کلان و حقوقی در بورس فراهم آورد.
سبدگردانی اختصاصی ترنج

سبدگردانی اختصاصی ترنج با تعیین حد ریسک و دریافت اعتبار از کارگزاری، می‌تواند بهترین بازدهی را برای سرمایه‌گذاران کلان و حقوقی در بورس فراهم آورد.

به گزارش بازارسهام نیوز، سبدگردانی اختصاصی ترنج با تعیین حد ریسک و دریافت اعتبار از کارگزاری، می‌تواند بهترین بازدهی را برای سرمایه‌گذاران کلان و حقوقی در بورس فراهم آورد.

سبدگردانی اختصاصی ترنج به سرمایه‌گذاران کلان در بورس ارائه می‌شود، ترنج طی فرآیندی میزان ریسک و انتظار بازدهی سرمایه‌گذار را تعیین می‌کند و سپس با تعیین مدیر سبد اختصاصی، دارایی وی را با نام و تحت تملک خود او و نظارت سازمان بورس در بازار سهام سرمایه‌گذاری می‌کند.

مهم‌ترین مزیت سبدگردانی اختصاصی ترنج بهره‌مندی سرمایه‌گذار از دانش تیم تحلیل و معامله‌گران حرفه‌ای، دریافت اعتبار (افزایش سرمایه اولیه) از کارگزاری‌ها، نقدشوندگی بالا و پشتیبانی، مشاوره و تحلیل دوره‌ای است. سبدگردانی ترنج، بسته‌های مختلف را به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کند که به لحاظ سطح ریسک‌پذیری و بازده بالقوه به ترتیب زیر هستند؛

۱. سطح آسایش: حداکثر ۳۰ درصد سهام

۲. سطح اعتدال: حداکثر ۸۰ درصد سهام

۳. سطح تلاش: بین ۴۰ و ۱۱۰ درصد سهام

۴. سطح تپش: بین ۷۰ تا ۱۲۵ درصد سهام

مجموعه ترنج درحال حاضر بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت دارد، برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان صفحه سبدگردانی اختصاصی ترنج را باز کنید یا با شماره ۰۲۱۷۹۳۲۶ تماس بگیرید.

سبدگردانی اختصاصی ترنج چه ویژگی‌هایی دارد؟

سوالی که همواره نظر سرمایه‌گذاران کلان را به خود جلب می‌کند این است که چطور می‌توان با استفاده از سرمایه‌ای بزرگتر سودی مضاعف کسب کرد؟ پاسخ این پرسش به طور خلاصه «سبدگردانی اختصاصی» است.

سبدگردانی اختصاصی امروزه تبدیل به یک مسیر فوق‌العاده سرمایه‌گذاری برای آن دسته از افراد و سازمان‌هایی شده است که قصد دارند مبلغ قابل توجهی را در بازار‌های مالی سرمایه‌گذاری کنند، سرمایه‌های کلان قدرت مانور بیشتری نسبت به سرمایه‌های خرد دارد. سبدگردانی اختصاصی ترنج سه ویژگی بسیار مهم دارد: بازدهی بالا، ریسک از پیش تعیین شده و کسب اعتبار. هر یک از این سه ویژگی را در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

ریسک سبدگردانی اختصاصی چگونه تعیین می‌شود؟

-سازوکار تعیین ریسک سبدگردانی اختصاصی گروه مشاور سرمایه‌گذاری ترنج سه سطح کلان دارد؛

اولین سطح، مدیریت ریسک تخصیص دارایی (asset allocation risk management) است. در این مرحله مقدار حداکثر و حداقل هر دارایی در سبد تعیین می‌شود.

سطح بعدی مربوط به وزن حداکثری هر صنعت و هر سهم در سبد است. علاوه بر تعیین وزن هر دارایی، نقدشوندگی تک‌تک دارایی‌ها و نقدشوندگی کلی سبد بررسی می‌شود و در نهایت با تایید کمیته ریسک سقف غیرنقدشوندگی تعیین می‌شود. این مرحله باعث می‌شود سرمایه‌گذاران آسایش خاطر قابل قبولی نسبت به نقدشوندگی دارایی خود داشته باشند.

البته نباید فراموش کرد که این دو سطح، در نهایت به سطح سوم یعنی پایش و نظارت سرمایه‌گذاری می‌رسند. به طور منظم هر دو هفته جلسات کمیته سرمایه‌گذار و ریسک تشکیل می‌شود که در آن بازدهی و گزارشات ریسک مورد بررسی قرار می‌گیرد. در دل همین جلسات است که بازده ممکن سرمایه‌گذاری به حداکثر خود می‌رسد و سرمایه‌گذار در مسیر سود مضاعف قرار می‌گیرد.

شاید روی کاغذ این مراحل برای سرمایه‌گذاری که قصد ندارد به طور مستقیم در بازار سرمایه‌گذاری کند و می‌خواهد از دانش تخصصی و تجربه گروه مشاور سرمایه‌گذاری ترنج بهره ببرد، پیچیده به نظر برسد. به همین منظور، گروه ترنج، ۴ بسته مختلف را به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کند که به لحاظ سطح ریسک‌پذیری و بازده بالقوه از پایین به بالا به ترتیب زیر هستند؛

۵. سطح آسایش: حداکثر ۳۰ درصد سهام

۶. سطح اعتدال: حداکثر ۸۰ درصد سهام

۷. سطح تلاش: بین ۴۰ و ۱۱۰ درصد سهام

۸. سطح تپش: بین ۷۰ تا ۱۲۵ درصد سهام

پس از بررسی‌های گوناگون و دریافت اولویت‌ها و اهداف سرمایه‌گذار، از لحاظ میزان ریسک‌پذیری و پتانسیل سوددهی، تمام سرمایه‌گذاران به چهار دسته تقسیم می‌شوند: سطح آسایش، سطح اعتدال، سطح تلاش و سطح تپش. این چهار دسته متناسب با ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار، تمرکز متفاوتی بر بازار سهام به طور کل و سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر پیدا می‌کنند.

همان‌طور که می‌بینید در دو سطح «تلاش» و «تپش» سقف درصدِ سهام بیش از ۱۰۰ درصد در نظر گرفته شده است. اما چطور می‌توان بیش از ۱۰۰ درصد سرمایه‌گذاری کرد؟ پاسخ این پرسش «سرمایه‌گذاری اعتباری» است که در ادامه به آن بیشتر می‌پردازیم.

دریافت اعتبار از کارگزاری‌ها

سرمایه‌گذارانی که قصد بهره بردن از گزینه سبدگردانی اختصاصی دارند، می‌توانند برای این کار اعتبار دریافت کنند؛ برای مثال سرمایه‌گذاری را در نظر بگیرید که قصد دارد سرمایه‌ای به اندازه ۱۵۰ میلیارد ریال را سبدگردانی اختصاصی کند. پس از بررسی‌ها و مشاوره گروه ترنج، این سرمایه‌گذار سطح «تپش» را انتخاب می‌کند و قصد دارد بیشترین میزان ریسک را بپذیرد تا از سود بیشتری هم بهره‌مند شود.

این سرمایه‌گذار می‌تواند مبلغ ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را به صورت اعتبار دریافت کند و در واقع به جای سرمایه‌ای ۱۵۰ میلیارد ریالی، سرمایه‌گذاری خود را با مبلغ ۱۸۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آغاز کند. به لحاظ ماهیتی چنین کاری مشابه اهرم کردن توان مالی است. همان‌طور که می‌دانید اهرم می‌تواند با نیرویی کمتر، باری بیشتر را جابه‌جا کند و در این حالت هم با شرایطی مشابه روبه‌رو هستیم.

اگر شما هم به خدمات سبدگردانی اختصاصی ترنج علاقه‌مند هستید، برای دریافت مشاوره رایگان صفحه «سبدگردانی اختصاصی ترنج» را باز کنید و یا با کارشناسان مشاور سرمایه‌گذاری ترنج با شماره تلفن ۷۹۳۲۶-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x