۲ تیر ۱۴۰۳

مدیرعامل سمات:

ثبت‌نام ۴۵ میلیون سهامدار در سامانه “سجام”

۵ دی ۱۴۰۲

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: با استقبال سهامداران، تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از رقم 45 میلیون سهامدار عبور کرده است.
سامانه سجام

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: با استقبال سهامداران، تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از رقم ۴۵ میلیون سهامدار عبور کرده است.

به گزارش بازارسهام نیوز به نقل از روابط عمومی سپرده گذاری مرکزی، محمد باغستانی افزود: آمارها از افزایش دو برابری تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سجام در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه فصل قبل از آن حکایت دارد به طوریکه بیش از ۴۰۰ هزار سهامدار در سومین فصل سال در این سامانه ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه زمان بندی انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث نیز افزایش یافته است، اظهار داشت: سامانه میراث برای وراث متوفیان سال های ۱۳۸۴ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ سهام عدالت بازگشایی شده است تا فرایند انتقال سهام به آنها تسریع یابد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی تاکید کرد: تمامی فرایند ثبت نام در سامانه میراث در شعب شرکت های کارگزاری و بانک های منتخب رایگان بوده و وراث نیازی به پرداخت وجه ندارند.

وی درباره آخرین آمار واریز سود سهام عدالت گفت: متاسفانه بیش از یک میلیون سهامدار سهام عدالت همچنان با مشکل شماره شبای معتبر روبرو هستند که این افراد می توانند با ثبت نام و یا بروز رسانی اطلاعات خود در سامانه سجام در فرایند دریافت سود در دوره های بعدی قرار گیرند.

زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

وی در خصوص زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت افزود: سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی مکاتبات و مذاکرات لازم را برای دریافت کل سود از شرکت های سرمایه پذیر انجام خواهد داد که امیدوارم بتوانیم تا پایان سال باقیمانده سود این گروه از سهامداران را دریافت و به حساب آنها واریز کنیم.

براساس آخرین اطلاعات شرکت سپرده گذاری مرکزی، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده اند که یکی از وراث متوفیان سهام عدالت می تواند با مراجعه به ۶ هزار شعبه دفاتر شرکت های کارگزاری و یا بانک های منتخب (بانک ملی ایران، ملت، پارسیان و تجارت) فرایند انتقال سهام را انجام دهد.

سجام، سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان برای ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار یک بار اطلاعات خود را در آن ثبت می کنند تا بتوانند خدمات متنوع شرکت سپرده گذاری مرکزی را دریافت کنند.

گفتنی است، دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و دریافت گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، فهرست مجامع و برگزاری آن به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای مهم ثبت نام در سامانه سجام است.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x