۲ تیر ۱۴۰۳

در بازارهای جهانی؛

قیمت نفت همچنان رو به افزایش است

۲۸ آذر ۱۴۰۲

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۱ سنت معادل ۰.۱۴ درصد افزایش به ۷۸ دلار و ۶ سنت رسید.
حمله به کشتی‌ها

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۱ سنت معادل ۰.۱۴ درصد افزایش به ۷۸ دلار و ۶ سنت رسید.

به گزارش بازارسهام نیوز، قیمت نفت در روز سه شنبه همچنان رو به افزایش است. حمله یمنی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ تجارت دریایی را مختل کرده و شرکت‌های کشتیرانی را مجبور به تغییر مسیر کشتی‌هایشان کرده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۱ سنت معادل ۰.۱۴ درصد افزایش به ۷۸ دلار و ۶ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۷ سنت معادل ۰.۱۰ درصد کاهش ۷۲ دلار و ۴۰ سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی بیش از یک درصد در روز دوشنبه به خاطر نگرانی در مورد تغییر مسیر کشتی‌ها و دور شدن آن‌ها از دریای سرخ افزایش قیمت داشتند.

شرکت نفت بزرگ بریتیش پترولیم موقتاً حمل و نقل از دریای سرخ را متوقف کرده است. شرکت کشتیرانی فرانت‌لاین هم در روز دوشنبه اعلام کرد کشتی‌هایش از این مسیر دریایی عبور نمی‌کنند. به نظر می‌رسد این بحران به حمل و نقل انرژی هم سرایت کرده است.

حدود ۱۵ درصد از حمل و نقل دریایی دنیا از طریق کانال سوئز صورت می‌گیرد که دریای سرخ را به مدیترانه متصل می‌کند و کوتاه‌ترین مسیر بین اروپا و آسیاست.

حمله به کشتی‌ها باعث شده آمریکا و متحدانش به فکر ایجاد کارگروهی برای حفاظت از مسیر دریای سرخ باشند. اما تهران نسبت به این اقدام هشدار داده و آن را یک اشتباه بزرگ اعلام کرده است.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x