۲۹ خرداد ۱۴۰۳

ثبت عملکرد بسیار ضعیف “لخزر” در سه‌ماهه دوم سال

۲۲ آبان ۱۴۰۲

افت چشمگیر درآمد‌های عملیاتی در ۶ماهه نخست سال در مقایسه با سال مالی قبل و حتی تحقق زیان عملیاتی در سه‌ماهه دوم سال مالی ۱۴۰۲، شاخص هاییست که می‌بایست سهامداران شرکت صنعتی پارس‌خزر توجهی ویژه به آن داشته باشند.
شرکت صنعتی پارس‌خزر
افت چشمگیر درآمد‌های عملیاتی در ۶ماهه نخست سال در مقایسه با سال مالی قبل و حتی تحقق زیان عملیاتی در سه‌ماهه دوم سال مالی ۱۴۰۲، شاخص هاییست که می‌بایست سهامداران شرکت صنعتی پارس‌خزر توجهی ویژه به آن داشته باشند.

به گزارش بازارسهام نیوز، درحالی‌که شرکت صنعتی پارس‌خزر در گزارش ۶ماهه خود، تعدیل مثبت ۲۲۰ درصدی سود خالص را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل روانه کدال کرد، سود ضعیف عملیاتی این شرکت حاکی از عملکردی ناامید کننده به ویژه در سه ماهه دوم سال مالی ۱۴۰۲ دارد.

افت چشمگیر درآمد‌های عملیاتی در ۶ماهه نخست سال در مقایسه با سال مالی قبل و حتی تحقق زیان عملیاتی در سه‌ماهه دوم سال مالی ۱۴۰۲، شاخص هاییست که می‌بایست سهامداران این شرکت توجهی ویژه به آن داشته باشند.

تحقق سود عملیاتی در حدود ۶ میلیارد تومانی ۶ ماهه در مقابل ۷۸ میلیارد تومان سود عملیاتی شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ و کاهش سود عملیاتی از ۶۷ میلیارد تومان در گزارش عملکرد سه ماهه نخست به ۶ میلیارد تومان (شناسایی زیان عملیاتی ۶۱ میلیارد تومانی در سه ماهه دوم)، حاکی از شرایط نامطلوب این شرکت در سال جاری دارد.

لخزر و ثبت عملکردی بسیار ضعیف در سه‌ماهه دوم سال!

برخی از مهم‌ترین نکات صورت‌های مالی حسابرسی شده شرکت در سال مالی ۱۳۹۶، به شرح ذیل است:

• علی‌رغم افزایش نرخ‌های فروش محصولات داخلی در ۶ماهه نخست سال در مقایسه با سال قبل، کاهش حدود ۵۰.۰۰۰ دستگاهی انواع محصولات غذا ساز از نکات قابل توجه آمار فروش شرکت است.

لازم به ذکر است آمار تولید انواع محصولات غذاساز در این مدت معادل ۱۲۰.۰۰۰ دستگاه می‌باشد که تنها ۶۶.۰۰۰ دستگاه آن در شش ماهه نخست به فروش رفته که این موضوع به معنای فروش احتمالی محصولات تولید شده در نیمه دوم سال خواهد بود.

• رشد عجیب ۱۱۳ میلیارد تومانی و ۱۹۰ درصدی هزینه‌های فروش، عمومی و اداری در شش ماهه نخست در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از دیگر نکات با اهمیت صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت است.

• علی‌رغم عدم انتشار ریز صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت، به نظر می‌رسد شناسایی درآمد‌های چشمگیر ۱۸۴ میلیارد تومانی غیر عملیاتی مربوط به سود سهام شرکت‌های زیر مجموعه نظیر پارس زر آسا، خزر سنتیک، خزر پلاستیک و …، می‌باشد که در شش ماهه دوم غیر قابل تکرار است.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x