۲ تیر ۱۴۰۳

نفت جهانی در انتظار کاهش نرخ بهره فدرال رزرو

۵ دی ۱۴۰۲

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۷۹ دلار و ۹ سنت رسید.
تنش‌های ژئوپولیتیکی

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۷۹ دلار و ۹ سنت رسید.

به گزارش بازارسهام نیوز، قیمت نفت تغییر چندانی در روز سه‌شنبه نداشته است. سرمایه‌گذاران متوجه تنش‌های ژئوپولیتیکی در خاورمیانه هستند و انتظار دارند فدرال رزرو روند کاهش نرخ بهره را به زودی آغاز کند که باعث رشد اقتصاد و افزایش تقاضا برای سوخت خواهد شد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۷۹ دلار و ۹ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۹ سنت معادل ۰.۱۲ درصد افزایش ۷۳ دلار و ۶۵ سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی حدود ۳ درصد در هفته گذشته به دنبال حمله یمن به کشتی‌ها و مختل شدن تجارت و کشتیرانی در دریای سرخ افزایش قیمت داشتند.

۱۲ درصد از تجارت جهان از کانال سوئز صورت می‌گیرد.

شرکت کشتیرانی مارسک دانمارک در روز یکشنبه اعلام کرد به دنبال آغاز عملیات نظامی به رهبری آمریکا جهت حفظ امنیت منطقه، آماده از سرگیری کشتیرانی در دریای سرخ و خلیج عدن می‌شود. شرکت‌های کشتیرانی حرکت کشتی‌های خود در دریای سرخ و کانال سوئز را متوقف کرده‌اند. ۱۲ درصد از تجارت جهان از این کانال صورت می‌گیرد.

از طرف دیگر ایران ادعای آمریکا مبنی بر حمله پهپادی به یک نفتکش در اقیانوس هند را رد کرده است.

امید به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال آینده میلادی هم از قیمت نفت حمایت کرده است. گزارش کاهش تورم در آمریکا که در روز جمعه منتشر شد، امید به آسان‌تر شدن سیاست‌های پولی بانک مرکزی این کشور را بالا برده است.

کاهش نرخ بهره هزینه‌های وام‌گیری مصرف کنندگان را پایین آورده و باعث رشد اقتصاد و افزایش تقاضا برای نفت می‌شود.

 

 

 

# تنش‌های ژئوپولیتیکی

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x