۸ خرداد ۱۴۰۳

کاهش سود خالص بیمه باران در پی شناسایی هزینه غیرعملیاتی

۵ آذر ۱۴۰۲

شرکت بیمه زندگی باران گزارش عملکرد 6 ماهه نخست منتهی به شهریور 1402 را ارائه کرد. بر طبق اطلاعات منتشر شده این شرکت بیمه ای در بازه زمانی مورد بررسی به سود خالص 1 میلیارد تومانی دست یافت.
بیمه زندگی باران

شرکت بیمه زندگی باران گزارش عملکرد ۶ ماهه نخست منتهی به شهریور ۱۴۰۲ را ارائه کرد. بر طبق اطلاعات منتشر شده این شرکت بیمه ای در بازه زمانی مورد بررسی به سود خالص ۱ میلیارد تومانی دست یافت.

به گزارش بازارسهام نیوز، شرکت بیمه زندگی باران گزارش عملکرد ۶ ماهه نخست منتهی به شهریور ۱۴۰۲ را ارائه کرد. بر طبق اطلاعات منتشر شده این شرکت بیمه ای در بازه زمانی مورد بررسی به سود خالص ۱ میلیارد تومانی دست یافت. این در حالی است که در دوره مشابه سال قبل حدود ۳ میلیارد تومان سود شناسایی کرده بود و ما شاهد افت ۵۸ درصدی سود خالص آن بودیم. به این ترتیب سود انباشته شرکت در پایان شهریور ماه بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان گزارش گردید.

سود ناخالص فعالیت های بیمه ای با رشد ۶۹ درصدی همراه شد

بررسی گزارش بیمه زندگی باران نشان می دهد حق بیمه خالص و درآمدهای بیمه ای این شرکت به ترتیب با افزایش ۳۳ و ۴۵ درصدی نسبت به دوره مشابه قبل همراه بودند؛ خسارت و مزایای پرداختی خالص به ۵۹ میلیارد تومان رسید و رشد ۳۷ درصدی را تجربه و ثبت کرد. به این ترتیب سود ناخالص فعالیت های بیمه ای با رشد ۶۹ درصدی همراه شد.

اما در نهایت افزایش ۹۰ درصدی هزینه عمومی و اداری و هم چنین شناسایی ۱۲ میلیارد تومان هزینه غیر عملیاتی، عملکرد بیمه باران را با کاهش سود خالص همراه کرد.

لازم به ذکر است به تازگی سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی این شرکت از ۲ محل آورده نقدی سهامداران و سود انباشته موافقت به عمل آورد تا ساختار مالی شرکت اصلاح شده و منابع سرمایه گذاری افزایش یابد و سطح توانگری نیز حفظ گردد. با انجام افزایش سرمایه فوق سرمایه شرکت از ۱۲۰ به ۲۴۰ میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x