۲ تیر ۱۴۰۳

“وتعاون” در مسیر صعود

۲۸ آبان ۱۴۰۲

شرکت بیمه تعاون در ۶ ماهه نخست سال به‌ازای هر سهم ۴۵ ریال سود محقق ساخت که با افزایش ۷۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته همراه بوده است.
بیمه تعاون

شرکت بیمه تعاون در ۶ ماهه نخست سال به‌ازای هر سهم ۴۵ ریال سود محقق ساخت که با افزایش ۷۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته همراه بوده است.

به گزارش بازارسهام نیوز، شرکت بیمه تعاون با سرمایه ثبت شده ۵۰۰ میلیاردتومانی و ارزش بازار یک هزار و ۲۸ میلیاردتومانی، گزارش اطلاعات و صورت‌های مالی ۶ ماهه منتهی به شهریورماه سال ۱۴۰۲ خود را در سامانه کدال ثبت کرد.

این شرکت در پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲ توانست از فروش حق بیمه صادره خود، یک هزار و ۲۵ میلیارد تومان درآمد کسب کند؛ البته حدود ۱۵۶ میلیارد تومان از درآمد حق بیمه صادره “وتعاون” صرف حق بیمه اتکایی واگذاری شده است.

درآمد‌های بیمه‌ای این شرکت به ۹۲۴ میلیارد تومان رسید و نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۸۹ درصد افزایش یافت و از طرفی هزینه‌های بیمه‌ای “وتعاون” نیز ۶۶ درصد زیاد شده است. در مجموع بیمه تعاون توانست از فعالیت ۶ ماهه سال ۱۴۰۲ خود، ۱۰۶ میلیارد تومان سود ناخالص کسب کند که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ حدود ۷۱ درصد افزایش‌یافته است.

 بیمه تعاون

شرکت بیمه تعاون در این دوره ۶ ماهه موفق به ثبت سود عملیاتی ۲۴ میلیاردتومانی شد که نسبت به دوره مشابه ۳۱ درصد افزایش را تجربه کرد؛ اما با کسر هزینه‌های مالی ۶ ماهه سال ۱۴۰۲ از سود عملیاتی، سود خالص ۶ ماهه ۱۴۰۲ شرکت بیمه تعاون به دست می‌آید که بر اساس این محاسبه صورت‌گرفته، شرکت توانسته است در پایان ۲ فصل بهار و تابستان، بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با سال گذشته حدود ۷۵ درصد افزایش داشته است.

 بیمه تعاون

حاشیه سود ناخالص در این دوره ۱۰ و حاشیه سود خالص ۲ درصد است. تفاوت حاشیه سود خالص و ناخالص در این است که حاشیه سود ناخالص، هزینه‌ها را در نظر نمی‌گیرد. البته گفتنی است که حاشیه سود خالص “وتعاون” نسبت به سال مالی گذشته بدون تغییر بوده است. در تحلیل حاشیه سود خالص ممکن است چالش دیگری هم وجود داشته باشد که باید به آن‌ها توجه شود.

“وتعاون” در پایان شهریورماه که دوره ۶ ماهه خود را سپری کرده است، موفق به ثبت ۲۵ میلیارد تومان سود انباشته شده است که ۸ میلیارد تومان بیشتر از دوره مشابه سال گذشته است.

با نگاهی دقیق‌تر به‌صورت وضعیت‌های مالی “وتعاون می‌توان دریافت که این شرکت موفق به تحقق ۴۵ ریال سود خالص به‌ازای هر سهم شد. سود محقق شده‌ی هر سهم در دوره مشابه سال گذشته، ۳۰ ریال بود.

در انتها در یک نمودار خلاصه شده، صورت سود و زیان شرکت بیمه تعاون را ملاحظه می‌فرمایید؛

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x