۲ تیر ۱۴۰۳

رئیس سازمان بورس عنوان کرد:

بورس بین‌الملل بستر جدیدی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی

۱۶ آبان ۱۴۰۲

 رئیس سازمان بورس با بیان‌اینکه موافقت اصولی تأسیس بورس بین‌الملل صادر شده است، گفت: طی دو فراخوان اشخاص حقوقی خواستار تأسیس بورس بین‌الملل شده‌اند که به نظر می‌رسد این بورس تا پایان سال راه‌اندازی شود.
بورس بین‌الملل

 رئیس سازمان بورس با بیان‌اینکه موافقت اصولی تأسیس بورس بین‌الملل صادر شده است، گفت: طی دو فراخوان اشخاص حقوقی خواستار تأسیس بورس بین‌الملل شده‌اند که به نظر می‌رسد این بورس تا پایان سال راه‌اندازی شود.

به گزارش بازارسهام نیوز، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه دهمین نمایشگاه کیش اینوکس و در نشست تخصصی با مدیران و فعالان اقتصادی با موضوع تامین مالی مناطق آزاد از طریق بازار سرمایه گفت: از دهه ۸۰ و همزمان با اجرای سیاست‌های خصوصی سازی، طیف وسیعی از شرکت‌ها وارد بازار سرمایه شده‌اند اما هنوز شرکت‌های کوچک و متوسط که عمده آنهابه بخش خصوصی برمی‌گردد به بازار ورود نکرده‌اند.

وی افزود: از اسفندماه سال گذشته و همزمان با شروع سفرهای استانی سازمان بورس و ارکان، شرکت‌های متوسط بسیاری علاقمند به حضور در بازار سرمایه بودند اما هیچکدام ابزارهای مالی بازار سرمایه را دراختیار ندارند.

عشقی عنوان کرد: برگزاری این همایش و نمایشگاه موجب شده حداقل حدود ۱۰ تا ۲۰ شرکت در فرابورس درخواست تامین مالی دهند.

رئیس سازمان بورس در ادامه اظهار داشت: بحث تامین منابع مالی در مناطق آزاد موضوع بسیار مهمی است که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود.

وی در ادامه صحبت های خود به تاسیس بورس بین‌الملل اشاره کرد و گفت: موافقت اصولی تأسیس بورس بین‌الملل صادر شده و طی دو فراخوان اشخاص حقوقی خواستار تأسیس بورس بین‌الملل شده‌اند که امید داریم تا پایان سال عملیاتی شود.

عشقی گفت: راه‌اندازی بورس بین‌الملل با وجود ابزارهای مالی جدید بستر جدیدی را فراهم خواهد کرد تا جذب سرمایه‌گذاران خارجی بیش از پیش افزایش یابد.

رئیس سازمان بورس خاطرنشان کرد: با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و توکن‌سازی منابع قابل توجهی جذب و محدودیت‌های موجود حل و فصل خواهد شد.

وی با بیان‌اینکه در دو سال گذشته برای ۲۲۰ نهاد مالی مجوز صادر شده است، گفت: به نظر می‌رسد با افزایش نهادهای مالی بازار رقابتی‌تر شود چرا که وجود نهادهای مالی می‌توانند منابع مالی را برای مناطق آزاد و شرکت‌های کوچک و متوسط تامین کنند.

عشقی، کمک به استان‌ها به ویژه مناطق آزاد که ظرفیت خاص برای سرمایه‌گذاری دارند را از کارکردهای اصلی نهادهای مالی برشمرد و ادامه داد: سیاست اصلی ما نوآوری مالی مبتنی بر ظرفیت‌های مناطق است که با تامین مالی مناطق آزاد محقق می‌شود.

 

منبع: سنا

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x