۱ مرداد ۱۴۰۳

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت:

بخش خصوصی برای بهینه‌سازی مصرف سوخت سرمایه‌گذاری کند

۱۳ آبان ۱۴۰۲

مزیت بازار بهینه‌سازی مصرف انرژی در این است که هر بنگاهی می‌تواند عواید حاصل از صرفه‌جویی را در حساب خود در بورس انرژی ایران مبادله کند یا به فروش بگذارد.
بازار بهینه‌سازی

مزیت بازار بهینه‌سازی مصرف انرژی در این است که هر بنگاهی می‌تواند عواید حاصل از صرفه‌جویی را در حساب خود در بورس انرژی ایران مبادله کند یا به فروش بگذارد.

به گزارش بازارسهام نیوز به نقل از بورس انرژی ایران، حسین آب‌نیکی مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت امروز شنبه ۱۳ آبان‌ماه در چهارمین نشست کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران با اشاره به بازار بهینه‌سازی مصرف انرژی به عنوان یکی از سازوکارهای حمایتی در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی، گفت: مزیت این بازار در این است که هر بنگاهی می‌توان عواید حاصل از صرفه‌جویی را در حساب خود در بورس انرژی ایران مبادله کند یا به فروش بگذارد.

آب‌نیکی از ماده ۱۲ متکی به تبصره ۱۴ مصوب شورای اقتصاد به‌عنوان یکی دیگر از راه‌های حمایتی در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی نام برد و افزود: یکی از تغییرات صورت گرفته این است که طرح‌ها حواله نفت خام دریافت کنند. همچنین بنا بر این است که در بودجه سال آینده یک تبصره جدا داشته باشیم تا سرمایه‌گذار با دریافت گواهی بتواند آن را در بورس عرضه کند.

وی با بیان اینکه مشکل عمده طرح‌های صرفه‌جویی انرژی تامین سرمایه اولیه آنها است، اظهار داشت: شورای اقتصاد مصوب کرده است که بخش خصوصی برای بهینه‌سازی مصرف سوخت سرمایه‌گذاری کند و بخشی از عواید صرفه‌جویی را دریافت کند.

چهارمین نشست کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران با دستورکار بررسی فراخوان اجرای طرح‌های مصرف انرژی از طریق مکانیزم بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست و با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x