۲ تیر ۱۴۰۳

مدیرعامل گروه مالی شهر اعلام کرد:

صندوق‌های املاک و مستغلات ابزاری برای خروج بانک‌ها از دارایی‌های منجمد

۲۵ آذر ۱۴۰۲

مدیرعامل گروه مالی شهر اعلام کرد: راه‌اندازی صندوق‌های املاک و مستغلات ابزاری کارآمد برای خروج بانک‌ها از دارایی‌های منجمد است.
امین شهر

مدیرعامل گروه مالی شهر اعلام کرد: راه‌اندازی صندوق‌های املاک و مستغلات ابزاری کارآمد برای خروج بانک‌ها از دارایی‌های منجمد است.

به گزارش بازارسهام نیوز، علی بیگ زاده در خصوص پذیره‌نویسی اولین صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات شبکه بانکی کشور با اشاره به اینکه این صندوق از نوع صندوق‌های REIT بوده که در دنیا معروف‌ است، گفت: در بازار سرمایه ایران نیز صندوق «امین شهر یکم» سومین صندوق املاک و مستغلات بازار سرمایه و اولین صندوق املاک و مستغلات شبکه بانکی کشور است.

وی راه‌اندازی صندوق‌های املاک و مستغلات را ابزاری کارآمد برای خروج بانک‌ها از دارایی‌های منجمد دانست و گفت: سرمایه‌گذاران این صندوق‌ها عمدتا مردم علاقه‌مند به دارایی‌های ثابت و ملک هستند.

به گفته بیگ زاده، سرمایه‌گذاران صندوق‌های املاک و مستغلات می‌توانند علاوه بر منافع حاصل از اجاره‌داری، از ارزش‌افزوده ملک پس از فروش نیز بهره‌مند شوند.

سرمایه‌گذاران هدف

مدیرعامل گروه مالی شهر با اشاره به این که این صندوق‌ها مناسب سرمایه‌گذارانی است که با سرمایه‌های اندک قصد حضور در بازار املاک و مستغلات را دارند، تأکید کرد: صندوق «امین شهر یکم» مرتبط به بانک شهر است و ملکی با ارزش کارشناسی ۱۶۹۰ میلیارد تومان در آن قرار دارد.

وی در پایان تأکید کرد: در طول پذیره‌نویسی این صندوق که از طریق فرابورس انجام می‌شود، واحدهای هزار تومانی برای عموم مردم عرضه می‌شود که پیش‌بینی استقبال خوب از این پذیره‌نویسی وجود دارد.

 

منبع: سنا

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x