۲ تیر ۱۴۰۳

افزایش یک درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی

۲۴ آبان ۱۴۰۲

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۱۹۶۵ دلار و ۶۸ سنت رسید.
سکه، طلا و دلار

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۱۹۶۵ دلار و ۶۸ سنت رسید.

به گزارش بازارسهام نیوز، کاهش ارزش دلار آمریکا و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور پس از انتشار گزارش تورم احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش داده و قیمت طلا را یک درصد در روز سه‌شنبه بالا برد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۱۹۶۵ دلار و ۶۸ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با ۰.۱۴ درصد افزایش به ۱۹۶۹ دلار و ۲۰ سنت رسیده است.

قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا تغییری در ماه اکتبر نداشته و روند رشد تورم آهسته شده است. شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور طی ۱۲ ماه منتهی به ماه اکتبر ۳.۲ افزایش داشته، در حالی که در ماه سپتامبر برابر با ۳.۷ درصد بوده است.

تاجران عقیده دارند آرام شدن تورم به بانک مرکزی آمریکا اجازه می‌دهد روند افزایش نرخ بهره را متوقف کرده و آن را از ماه مه پایین بیاورد که به نفع فلزات گرانبها خواهد بود.

شاخص دلار ۱.۴ درصد کاهش یافته که بیشترین کاهش یک روزه آن طی یک سال گذشته بوده است. بدین ترتیب خرید طلا برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا ارزان شده و تمایل برای آن بالا می‌رود. اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا هم بدترین روز خود را طی ۸ ماه گذشته تجربه کرد.

سرمایه‌گذاران حالا منتظر اطلاعات شاخص قیمت تولید کننده در آمریکا هستند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۲۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۳ درصد کاهش ۸۸۸ دلار و ۴۹ سنت معامله می‌شود.

متخصصان عقیده دارند با توجه به دورنمای مثبت تقاضا برای نقره در صنعت، عملکرد این فلز گرانبها در آینده بهتر از طلا باشد.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x