۲۹ خرداد ۱۴۰۳

رئیس‌جمهور در اجلاس سالانه مجمع عمومی بانک مرکزی:

تعیین تکلیف فوری بانک‌هایی که اضافه برداشت داشته‌اند

۹ دی ۱۴۰۲

رئیس جمهور گفت: چند بانک و موسسه مالی در کشور وجود دارند که از بانک مرکزی اضافه‌برداشت دارند؛ پرونده این‌ها سریعا تعیین تکلیف شود.
اضافه‌برداشت از بانک مرکزی

رئیس جمهور گفت: چند بانک و موسسه مالی در کشور وجود دارند که از بانک مرکزی اضافه‌برداشت دارند؛ پرونده این‌ها سریعا تعیین تکلیف شود.

به گزارش بازارسهام نیوز، سید ابراهیم رئیسی، که برای حضور در شصت و سومین اجلاس سالانه مجمع عمومی و فوق‌العاده بانک مرکزی، امروز – شنبه نهم دی ماه – در این بانک حاضر شده است و بر کرسی ریاست مجمع عمومی بانک مرکزی تکیه زد، اظهار داشت: مهار تورم از طریق رشد تولید دنبال شود نه رکود. باید نسبت به اضافه‌برداشت از بانک مرکزی حساس بود؛ ارائه وثیقه مورد اعتماد از طرف بانک‌ها برای برداشت از بانک مرکزی مهم است.

وی تصریح کرد: چند بانک و موسسه مالی در کشور وجود دارند که از بانک مرکزی اضافه‌برداشت دارند؛ پرونده این‌ها سریعا تعیین تکلیف شود

بازدید رئیس جمهور از بانک مرکزی

بر اساس این گزارش ، پیش از این نیز رئیس جمهور در سومین بخش از نظارت ستادی در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ به برج شیشه ای میرداماد رفت و از بانک مرکزی بازدید کرد؛ رئیسی در این بازدید علاوه بر نظارت بر متولی بخش پولی و بانکی کشور، از برخی سامانه های بانک مرکزی نیز بازدید کرد.

بر اساس قانون جدید بانک مرکزی مصوب ۳۰ خرداد امسال مجلس و ابلاغی ۱۱ آذر ماه امسال از سوی رئیس جمهور به رئیس کل بانک مرکزی، رئیس جمهور ریاست مجمع عمومی عادی سالانه و فوق العاده بانک مرکزی را بر عهده دارد.

 

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x