۲۴ خرداد ۱۴۰۳

پذیره‌نویسی صندوق “اتوآگاه” آغاز شد

۲۹ آبان ۱۴۰۲

صندوق اتوآگاه، جدیدترین صندوق بخشی خودرویی بازار سرمایه ایران با مدیریت شرکت سبدگردان آگاه است. پذیره‌نویسی این صندوق از امروز، دوشنبه ۲۹ آبان آغاز شده تا اول آذر ادامه دارد.
اتوآگاه

صندوق اتوآگاه، جدیدترین صندوق بخشی خودرویی بازار سرمایه ایران با مدیریت شرکت سبدگردان آگاه است. پذیره‌نویسی این صندوق از امروز، دوشنبه ۲۹ آبان آغاز شده تا اول آذر ادامه دارد.

به گزارش بازارسهام نیوز، صندوق اتوآگاه، جدیدترین صندوق بخشی خودرویی بازار سرمایه ایران با مدیریت شرکت سبدگردان آگاه است. پذیره‌نویسی این صندوق از امروز، دوشنبه ۲۹ آبان آغاز شده تا اول آذر ادامه دارد. صنعت خودرو، بیشترین درصد منابع مالی خود را در گروه خودرو و قطعات سرمایه‌گذاری می‌کند.

چرا صندوق بخشی اتوآگاه؟

از مزایای فعالیت این صندوق برای معامله‌گران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

● نقدشوندگی بالا نسبت به خرید مستقیم سهم

● استفاده از بازارگردان اختصاصی

● سرمایه‌گذاری روی قسمت سودده‌تر صنعت خودرو

● سرمایه‌گذاری در بازار اختیار معامله (آپشن) خودرو توسط کارشناسان خبره صندوق

● مدیریت فعال و حرفه‌ای صندوق در بازار پرنوسان این گروه

● پتانسیل رشد بسیار بالا در صورت رفع تحریم‌ها یا قطع قیمت‌گذاری دستوری در گروه خودرو

سبد دارایی صندوق اتوآگاه

این صندوق که در دسته صندوق‌های بخشی قرار می‌گیرد، سازوکار مشخصی در اختصاص سبد دارایی خود دارد. این صندوق حداقل ۷۰ درصد دارایی خود را به نماد‌های گروه خودرو و قطعات اختصاص خواهد داد. با توجه به سهم بالای نماد‌های این صنعت از معاملات آپشن در بازار سرمایه، افراد می‌توانند از این فرصت برای کسب سود در بازار بورس استفاده کنند. قسمت قابل توجهی از سبد این صندوق هم به معاملات آپشن در گروه نماد‌های خودرو اختصاص خواهد یافت.

نحوه خرید صندوق بخشی “اتوآگاه”

صندوق بخشی اتوآگاه یک صندوق قابل معامله در بورس است و تمام افرادی که دارای کد بورسی هستند می‌توانند از طریق تمامی سامانه معاملاتی واحد‌های این صندوق را خریداری کنند. این صندوق به میزان ۱۰۰۰ میلیارد تومان معادل ۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ واحد به بازار عرضه می‌شود و افراد با حداقل ۱۰۰ هزار تومان می‌توان سرمایه‌گذاری کنند.

لازم به ذکر است که پذیره‌نویسی صندوق اتوآگاه در تمامی کارگزاری‌ها بدون کارمزد و سایر هزینه‌های معاملاتی انجام خواهد شد.

برچسب‌ها

گزارش و یادداشت
گفتگو
روی خط
چند رسانه ای
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x